10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак загуби за втори път от Левски и отпадна

PostHeaderIcon Спартак загуби за втори път от Левски и отпадна

Мъжкият баскетболен тим на Спартак загуби и втората среща от четвъртфиналния плейоф от Националната баскетболна лига. В срещата играна в зала "Балканстрой" в Плевен момчетата на Цветан Антов паднаха от Левски с 82:90 (40:40). Така плевенчани отпаднаха от по-нататъшно участие след серия от 0-2. Левски ще срещнат в полуфиналите отбора на Ямбол, който отстрани Балкан също в два мача.
Домакините почнаха малко по-добре и успяха да поведат с 8 точки след десет минути игра - 24:16. Всичко това обаче бе временно и само след няколко минути Левски изравни за 27:27. Момчетата на Тити Папазов дори поведоха, но на почивката имаше абсолютно равенство на светлинното табло - 40:40.
През второто полувреме Левски поведе и не изпусна контрола над срещата. Разликата варираше от 3 до 11 точки в полза на "сините", а това доведе до крайното 90:82 в тяхна полза.
За Спартак Илия Станков бе най-силен със своите 21 точки и 6 борби. Веселин Георгиев наниза 20, а с 12 плюс 9 борби се отчете Тодор Тодоров.
Както обикновено най-резултатен за Левски бе "машината" за точки Арън Харпър, който завърши с 24, като добави 6 борби и 4 асистенции. Капитанът на "сините" Стефан Георгиев добави 12 точки, а с по 11 приключиха Васил Евтимов (10 борби) и Джарет Хауъл.
След като вчера Лукойл Академик отстрани Черноморец след втора победа в серията, днес освен Ямбол за полуфиналите се класира и Евроинс Черно море, които продължиха с изненадващото си представяне в елиминациите, като напълно заслужено отстраниха Рилски спортист.
Така на полуфиналите в серия от 3 победи от 5 мача ще играят Левски срещу Ямбол и Лукойл Академик срещу Евроинс Черно море. Мачовете са между 9 и 20 май.

Добавено в: Четвъртък, 03 Май 2012 21:59