10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак се издъни срещу последния

PostHeaderIcon Спартак се издъни срещу последния

Изненадваща загуба - 73:76 допусна плевенския Спартак от опашкаря Левски (София) в 19-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство. Селекцията на Александър Дяковски водеше мача към очаквана лесна победа. Такъв бе развоят до 30-ата минута. В последните десет обаче левскарите разбиха съперника. Столичани започнаха добре срещата и в края на първата част имаха точка повече - 20:19. В следващите 20 минути обаче домакините ги надиграха безапелационно, поддържайки добър аванс.

Заключителната част обаче бе тотален кошмар за плевенския тим. Тя започна със 7:0 за Левски. Равенството бе възстановено в 38-ата минута - 69:69. Мартин Маринов завърши резултатно атаката си, но веднага след това направи фаул. Двата наказателни удара бяха точни и след 71:71 Хаджирусев проведе успешна акция, а после вкара и наказателен удар за 74:71. До края оставаше половин минута, а опитите на плевенчани да направят обрат чрез фаулове не доведе до нищо.

Съставът на Спартак: Милен Дудев - 2 точки, Мартин Маринов 21, Герасим Николов 15, Милован Савич 15, Димитър Маринчешки 12 (Михаил Танев 3, Велислав Гълъбов 5)

Добавено в: Събота, 25 Февруари 2017 21:18