10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак загуби първия плейоф с Левски

PostHeaderIcon Спартак загуби първия плейоф с Левски

Спартак Плевен загуби първия плейофен мач от 1/4-финалите на Националната баскетболна лига. Плевенчани паднаха от Левски със 76:92 (36:48). От първата до последната минута Левски имаше контрол на мача, а това закономерно доведе до лесен успех за "сините". Вторият мач от серията е на 3-ти май (четвъртък) от 18.00 часа в Плевен.
За разлика от последния двубой в София между двата отбора от редовния сезон, този път реферите си свършиха сравнително добре работата и не предизвикаха недоволството на нито един от двата лагера. Баскетболистите на Левски бавно, но сигурно увеличаваха аванса си с всяка изминала минута, но добрата игра в защита на Спартак, както и точния мерник на Дяковски, не позволиха разликата да скочи прекалено много. Все пак, "сините" демонстрираха класа, като на почивката авансът им беше 12 точки, а до последния съдийски сигнал домакините успяха да задържат и дори да увеличат разликата, което им гарантира и победата.
Александър Дяковски беше неудържим за Спартак в този двубой и наниза 24 точки, Тодор Тодоров приключи с 15 пункта, а Веселин Георгиев и Симеон Ценов вкараха по 14 и 13 точки, но и това не помогна на плевенчани да стигнат до успеха.
Арън Харпър реализира 15 точки за победителите, Васил Евтимов записа на сметката си дабъл-дабъл от 15 пункта и 11 борби, а Димитър Ангелов и Павел Иванов вкараха по 13 и 10 точки.
В серията, която интересува Левски и Спартак, тъй като съперника в следващата фаза на плейофите ще бъде победителят от нея - Ямбол надигра Балкан много трудно у дома с 81:74 и вече води с 1-0. В останалите две срещи се получи и една изненада. Рилски спортист се издъни у дома срещу Черно море, като загуби със 75:76 и сега трябва да се спаси с победа като гост. Лукойл Академик пък надигра безпроблемно Черноморец с 94:69.

Добавено в: Вторник, 01 Май 2012 21:29