10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак прегази Черно море

PostHeaderIcon Спартак прегази Черно море

Баскетболистите на Спартак (Плевен) победиха с 93:77 гостуващия им Черно море Тича (Варна). Двубоят бе от 18-ия кръг на НБЛ. Целият мач бе абсолютно равностоен, но в последните минути домакините бяха неудържими. Първата част приключи с минимален аванс за гостите - 26:22. Плевенският тим бързо направи обрат и в края на първото полувреме водеше с 44:39. Петте точки разлика се запазиха и след третата част - 60:55.

Драматични се оказаха последните десет минути. Първо варненци изравниха и това съотношение остана без промяна до 35-ата минута. Последва серия от 7:0 за плевенчани за 77:70. С всяка изминала минута до края разликата се увеличаваше и така се стигна до 16 точки повече за селекцията на Сашо Дяковски. Това бе осмата победа за отбора му от началото на сезона.

Съставът на Спартак: Милен Дудев - 15 точки, Константин Коев 7, Мартин Маринов 29, Милован Савич 15, Димитър Маринчешки 23 (Герасим Николов 2, Велислав Гълъбов 2).
Треньор: Александър Дяковски

Добавено в: Събота, 11 Февруари 2017 22:24