10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак излъга Балкан в Арена Ботевград

PostHeaderIcon Спартак излъга Балкан в Арена Ботевград

Баскетболистите на Спартак (Плевен) постигнаха минимален, но ценен успех - 79:78 като гост на Балкан (Ботевград) в среща от 17-ия кръг на НБЛ. Битката бе равностойна от първата до последната секунда. Без победител завърши и първата й част - 24:24. След това до 14-ата минута плевенчани изпитваха трудности в реализирането на атаките си. Това позволи на домакините да направят аванса си двуцифрен - 34:24. Само за секунди гостите намалиха съотношението до 2 точки, но във финалните 4 минути на полувремето отново бяха ялови и то приключи с 12 точки пасив - 36:48.

В третата четвърт обаче те постепенно заличиха разликата - 56:58. Четвъртата част очертаваше деветата им загуба за сезона. В последните две минути обаче се развихри Мартин Маринов, който вкара три наказателни удара, реализира тройка и даде асистенция на Маринчешки за крайното 79:78.

Съставът на Спартак: Милен Дудев - 8 точки, Костантин Коев 11, Мартин Маринов 15, Милован Савич 18, Димитър Маринчешки 13 (Герасим Николов 4, Михаил Танев 10).
Треньор: Александър Дяковски

Добавено в: Събота, 04 Февруари 2017 22:23