18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболистите на Спартак загубиха последния си мач преди плейофите

PostHeaderIcon Баскетболистите на Спартак загубиха последния си мач преди плейофите

Плевенските баскетболисти загубиха последния си мач от редовния сезон в Националната баскетболна лига. В среща от 28-ия кръг Спартак отстъпи в Плевен на Ямбол с 83:97, като по този начин направи гостите трети в класирането. Тъй като плевенчани не можеха да минат по-напред от седмото място в подреждането, то логичното стана и ямболии спечелиха мача, а с това и заветното трето място.
Иначе двубоя протече под диктовката на Ямбол, като още през първата четвърт гостите показаха, че са дошли за победата и цифровото изражение доказа това - 16:32. През вторите 10 минути Ямбол запази страхотното си темпо и още преди средата на втората част поведе с цели 25 точки. До почивката обаче плевенчани успяха да намалят изоставането си на 19 точки за 36:55.
В началото на третата четвърт домакините от Спартак се активизираха и след силна серия успяха да намалят дефицита си до 11 точки, но след това ямболии отново вдигнаха оборотите и до последния съдийски сигнал не оставиха никакво съмнение, че са по-класния от двата състава.
Водещ реализатор за Спартак отново бе Илия Станков, който завърши с 20 точки, а Тодор Тодоров и Александър Дяковски приключиха съответно с по 19 и 12. Тошко записа и 6 борби, а Дяковски добави 7 асистенции.
Мартин Дурчев беше най-резултатен за гостите с 23 точки, а Джон Офоегбу и Тони Гуджино добавиха съответно по 19 и 15.
След като бяха изиграни всички 112 мача от редовния сезон в НБЛ, вече официално са ясни четвъртфиналните двойки за плейофите. Осемте отбора - участници в редовния сезон ще вземат участие в елиминационната фаза, като сериите започват на 1-ви май (вторник). Четвъртфиналите ще се играят до 2 победи от три мача, като вторите срещи са на 3-ти, а евентуалните трети - на 5-и май.
Така Спартак Плевен ще срещнат тима на Левски, като софиянци ще имат домакинско предимство в първия и третия двубой, а момчетата на Цветан Антов ще приемат "сините" в Плевен във втората среща.
Останалите четвъртфинални двойки са: Лукойл Академик - Черноморец, Ямбол - Балкан и Рилски спортист - Евроинс Черно море.

Добавено в: Сряда, 25 Април 2012 21:43