10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак не издържа срещу Академик-Бултекс 99

PostHeaderIcon Спартак не издържа срещу Академик-Бултекс 99

Плевенският Спартак загуби с 82:95 в Пловдив от местния Академик-Бултекс 99. Двубоят бе от 7-ия кръг на Националната баскетболна лига. Съперниците направиха равностоен мач, но в края му спартаковци се предадоха. Иначе те започнаха по-добре, но в средата на първата част домакините направиха обрат, а в края й водеха с 21:18. Те поддържаха аванса си и във втората четвърт, която бе напълно равностойна. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 43:39.

Веднага след подновяването на играта плевенчани взеха инициативата и диктуваха събитията на игралното поле. Заключителната последна част започна при 63:61 за Спартак. Седем минути преди края селекцията на Сашо Дяковски още водеше в резултата. След това пловдивския тим ги разби, като разликата стана двуцифрена.

Съставът на Спартак: Александър Груев - 13 точки, Герасим Николов 2, Константин Коев 14, Милован Савич 37, Димитър Маринчешки 13 (Михаил Танев, Велислав Гълъбов, Мартин Маринов 3, Милен Дудев).