101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак с първа победа на чужд терен в НБЛ

PostHeaderIcon Спартак с първа победа на чужд терен в НБЛ

Новини - Баскетбол
Отборът на Спартак (Плевен) постигна първа победа като гост от началото на сезона в НБЛ, след като се наложи при визитата си на Черно море (Варна) с 94:80 в среща от 27-ия кръг. И домакините, и гостите показаха много слаба игра, но баскетболистите на Спартак успяха да използват по-добре грешките на противника и заслужено спечелиха мача. За отбора на Спартак най-резултатни бяха Тодор Тодоров с 20 точки, Илия Станков с 19 и Росен Софрониев със 17. За домакините Пламен Алексиев вкара 18, Георги Давидов 11, а Тихомир Желев и Джими Хънт се отчетоха с по 10 пункта.
Първата топка в мача бе спечелена от отбора на домакините, а първия кош отбеляза Ники Колев. След поредица от грешни атаки и за двата отбора, Симеон Ценов отбеляза кош за Спартак, а при последвалата атака на "моряците" Тихомир Желев наниза тройка за 7:8. Спартаковци продължиха със страхотната си игра и две минути преди края Дяковски вкара от далечно разстояние. При една от последните атаки на домакините Давидов направи страхотен пас за Симеон Илиев, завършил с кош. На края на частта резултатът бе 11:19.
Втората част започна ударно за момчетата на Цветан Антов, като Веселин Георгиев наниза поредната тройка. 8.20 мин преди края на частта Пламен Алексиев отбеляза красив кош, но след това му бе отсъден неспортсменски фал. Последваха много неуспешни атаки и за двата отбора, но Росен Софрониев вкара нова тройка за Спартак при 17:30, като това бе най-голямата разлика в мача до момента. До края имаше няколко отлични изяви на Милчо Борисов, но дори и те не помогнаха на домакините и полувремето завърши при 30:43.
Третата четвърт започна добре за Черно море, но плевенчани продължиха с наказателната акция от зоната за три точки и така опитите на "моряците" да намалят разликата бяха напразни, а освен това, Джими Хънт бе изгонен за пет лични нарушения.
През четвъртия период отборът на Спартак продължи с отличната си игра и въпреки усилията на домакините и отличното представяне на Николай Стоянов, който само за 3 минути игра вкара 7 точки, плевенчани взеха своята седма победа в НБЛ с 94:80.
След тази втора поредна победа плевенския Спартак вече има в актива си 34 точки и кръг преди края на редовния сезон продължава да заема седмата позиция в класирането на две точки зад Балкан и на цели четири пред последния Черноморец.
В последния 28-ми кръг плевенските баскетболисти ще бъдат домакини на третия Ямбол, като срещата е на 25 април, сряда от 18.00 часа.

Добавено в: Вторник, 17 Април 2012 21:54