101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак стартира с победа за купата на Пловдив

PostHeaderIcon Спартак стартира с победа за купата на Пловдив

Новини - Баскетбол

Баскетболистите на плевенския Спартак надиграха в Пловдив с 80:64 домакините от Академик Бултекс 99 в международния турнир организиран в града под тепетата. Успехът им осигури да спорят за купата. Двубоят е днес от 18:00 часа, а съперник ще им бъде старозагорския Берое, победил Пея (Косово) със 76:73.
Другите два отбора играят от 16:00 часа за третото място.

Плевенчани подчиниха „студентите“ със силна игра през второто полувреме. В първата част домакините водеха в резултата и я взеха с 39:36. След почивката обаче отбора на Сашо Дяковски имаше пълно превъзходство. Третата четвърт завърши 25:16 за плевенчани, а последната приключи с 10 точки аванс - 19:9.
Най-резултатни за победителите бяха Мартин Маринов и Димитър Маринчешки, завършили с по 23 точки.

Съставът на Спартак: Мартин Маринов - 23 точки, Милован Савич 10, Константин Коев 8, Димитър Маринчешки 23, Александър Груев 3 (Милен Дудев 8, Герасим Николов 2, Велислав Гълъбов 3).