10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак срази Рилски спортист за втори път този сезон

PostHeaderIcon Спартак срази Рилски спортист за втори път този сезон

Баскетболистите на Спартак Плевен продължават успешното си представяне откакто Цветан Антов пое отбора след оставката на предишния наставник Тихомир Милев. Днес спартаклии успяха да изненадат в Плевен третия в класирането Рилски спортист със 78:74. Това е втора победа като домакини този сезон на момчетата на Антов над самоковци. Срещата бе от 26-тия кръг от НБЛ и премина доста оспорвано, като в по-голямата част от мача плевенчани водеха в резултата.
Двубоят започна с минута мълчание в памет на баскетболния журналист Рачо Колев, който почина от остра форма на левкемия. Плевенчани започнаха крайно амбицирани да спечелят мача, като след първите десет минути вече водеха с шест точки - 24:18. В началото на мача дори спартаковци успяха да поведат с убийственото 17:0, но самоковци успяха бързо да се върнат в срещата.
През втората четвърт гостите се опитаха да изравнят резултата, но опитите им бяха успешно парирани от плевенчани и след 20 минути игра, Спартак още беше напред - 43:38.
През третата четвъртина Миркович и компания намериха верния път към коша на съперника и това им помогна да се доближат на само една точка - 58:57, но в последните десет минути многото грешки и неточни стрелби на момчетата на Росен Барчовски, както и добрата стрелба на домакините, осигури победата на Спартак - 78:74.
Така Спартак записа шеста победа от началото на сезона, а независимо от изненадващия успех на Ямбол над Лукойл Академик като гост с 96:88, Рилски спортист продължава да удържа третата позиция в първенството.
В днешния двубой отново отлична игра показа капитанът на плевенчани Илия Станков, който бе с основна заслуга за успеха, като реализира 27 точки и добави 5 борби, Веселин Георгиев заби 17, а Тошко Тодоров записа нов силен мач за Спартак , като се отличи с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 12 борби.
Саша Мияйлович бе най-резултатен за Рилецо с 15 точки, а Бранко Миркович и Станислав Ваклинов завършиха с по 14 и 11 точки в своя актив.
Новата победа на Спартак не промени позицията на плевенчани във временното класиране, те са на 7-мо място с 32 точки, на три зад Балкан и на толкова пред последните Черноморец.
До края на редовния сезон в НБЛ остават още само два кръга, като в следващия 27-ми Спартак гостуват във Варна на Евроинс Черно море. Мачът е на 17 април, вторник от 18 часа.

Добавено в: Петък, 13 Април 2012 21:03