10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Загуба с 30 точки за Спартак срещу Левски в София

PostHeaderIcon Загуба с 30 точки за Спартак срещу Левски в София

Баскетболистите на Спартак Плевен претърпяха голямо поражение с 30 точки разлика при гостуването в София на Левски в среща от 25-тия кръг на НБЛ. Мачът не предвещаваше този завършек поне до края на първите 20 минути, когато Левски водеха само с 3 точки - 52:49. Голямата разлика обаче беше натрупана през третата четвърт, когато "сините" наложиха волята си и поведоха убедително в резултата с 23 точки. До края домакините добавиха още седем за крайната победа със 116:86.
Сериозно бе предимството на Левски при борбата, като те хванаха 38 срещу 17 за плевенчани. Минута и половина след началото на мача момчетата на Цветан Антов поведоха с 5:2, но последва серия от 12:0 за домакините, с която те дръпнаха с 9 точки. Скоро след това преднината им стана и двуцифрена, а през цялата първа част Левски водеше комфортно. Тимът играеше и добре в нападение и след десет минути бе напред с 34:20.
През втората четвърт нещата на терена се обърнаха и плевенчани се върнаха в мача, като това стана в края й. Левски поддържаше преднина над 10 точки, но в последните минути на полувремето гостите направиха добра серия и намалиха. Три минути и половина преди края му домакините водеха с 9 точки, но Спартак свали пасива си и на почивката Левски бе напред с 52:49.
Мачът бе решен окончателно в третата част. В нея домакините играха силно и в защита и в нападение и разликата скочи сериозно. Първо със серия от 9:0 Левски дръпна с 11 точки, Спартак върна 3 от тях, но със 7 поред преднината на софиянци стана 15. До края на частта тя продължи да расте и след 30 минути резултатът бе 87:64.
В последната четвърт Левски не намали оборотите и продължи да трупа аванс. Домакините направиха разликата много сериозна и в крайна сметка спечелиха с 30 точки.
Много силен мач за Спартак направи центъра на плевенчани Тодор Тодоров, който постигна дабъл-дабъл с 25 точки и 10 борби. Веселин Георгиев отбеляза 23 точки, а Росен Софрониев вкара 18.
Арън Харпър бе най-резултатен за столичани с 33 точки. Сънародникът му Маркъс Хол добави 23, а Стефан Георгиев се отчете с 15 и 9 борби.
Така три кръга преди началото на плейофите Спартак продължават да са на седмо място с 30 точки, на три зад Балкан и на две пред последния Черноморец.
В следващия 26-ти кръг Спартак са домакини на Рилски Спортист, като мача е този петък, 13 април от 18 часа в зала "Балканстрой".

Добавено в: Вторник, 10 Април 2012 20:03