10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Загуба за Спартак с една точка в Бургас

PostHeaderIcon Загуба за Спартак с една точка в Бургас

Баскетболистите на Спартак Плевен загубиха гостуването си в Бургас на Черноморец само с точка разлика - 76:77, след като преди последната четвърт водеха с 2 точки, но не успяха да удържат минималната си преднина. Добрата игра на най-полезния в редиците на Спартак Илия Станков този път не бе достатъчна, за да могат възпитаниците на Цветан Антов да се поздравят с втора поредна победа. Ветеранът на плевенчани отново бе най-резултатен, като отбеляза 25 точки, но мерника му от зоната за три точки беше много неточен, като Станков успя да вкара само два коша от своите 11 опита. Тошко Тодоров този път беше много добър под коша, като хвана цели 16 борби, но отбеляза само 6 точки. Веселин Георгиев добави 15 точки и 5 борби, а Сашо Дяковски записа 14 плюс 7 асистенции.
Въпреки успехът днес, обаче домакините от Черноморец продължават да са последни в класирането с 3 победи и 21 загуби. Спартак пък е на предпоследното място с актив от 5 победи и 19 поражения.
От самото начало на срещата играта беше много равностойна без някой от отборите да успее да натрупа аванс в резултата. Тимовете си разменяха водачеството и на няколко пъти резултатът бе равен, а това даде заявка за интересен двубой.
Бургазлии водеха през първата половина на втората част, но в средата й гостите обърнаха резултата. Силна игра на „акулите” до края на полувремето обаче отново направи разликата им 5 точки при резултат 42:37.
През третата част Спартак не престана да диша във врата на съперника си и бе готов да вземе контрола над мача във всеки един момент. Баскетболистите на Дечо Коешинов обаче не изпуснаха лидерството си нито за секунда, въпреки че на моменти то бе само 2 точки. в последната минута на частта обаче плевенчани изравниха и поведоха с 2 точки.
Те бяха напред до 3 минути преди края, когато резултатът бе изравнен и всичко започна отначало. Домакините вкараха кош, за да поведат с 2, а до края на мача Спартак записа само един наказателен удар и това сложи край на спора.
В следващия 25-ти кръг Спартак отново ще гостуват, този път в София на Левски, като мачът е на 10 април, вторник от 18.00 часа.

Добавено в: Събота, 31 Март 2012 21:31