101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак с изразителен успех над Ямбол

PostHeaderIcon Спартак с изразителен успех над Ямбол

Новини - Баскетбол

Победа с 13 точки разлика - 97:84 взе Спартак (Плевен) над гостуващият му Ямбол в среща от предпоследният 26-и кръг на редовния сезон на Националната баскетболна лига.
Гостите започнаха по-добре и водеха в резултата през цялото първо полувреме. След мудни няколко минути те започнаха за трупат аванс. В края на първата част той бе 10 точки - 28:18. Спартаковци опитаха да противодействат и дори заличаваха пасива на няколко пъти, но в крайна сметка се оттеглиха на почивка със 7 точки по-малко - 45:52.

Развръзката настъпи в третата част. В нея доминираха плевенчани. В 28-ата минута цифровото им предимство бе най-изразително - 72:56. В заключителните 10 минути съотношението достигна 22 точки в полза на плевенският тим. След този успех спартаковци се изравниха с Черно море Порт, поделяйки си петото място.

Съставът на Спартак: Александър Груев - 3 точки, Урош Величкович 26, Веселин Георгиев, Милован Савич 13, Димитър Маринчешки 19 (Адриан Секулов, Герасим Николов 11, Самуел Франсис 25).

Добавено в: Събота, 16 Април 2016 21:11