10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак Плевен надви Балкан за пета победа в НБЛ

PostHeaderIcon Спартак Плевен надви Балкан за пета победа в НБЛ

Баскетболистите на Спартак Плевен записаха пета победа от началото на сезона, след като надвиха с 89:73 (52:44) ботевградския Балкан. Плевенчани заслужено спечелиха двубоя, тъй като водеха през по-голямата част от мача. За пореден път в герой за Спартак се превърна ветерана Илия Станков, който постигна дабъл-дабъл след 29 точки и 10 борби. Тошко Тодоров също се представи на ниво като записа в своя актив 23 точки и 7 борби, а Сашо Дяковски също бе близо до дабъл-дабъл със своите 14 точки и 9 асистенции.
Иначе мачът започна равностойно, като все пак спартаковци имаха преднина от 3-4 точки, която успяха да запазят до края на първата четвърт за 26:23.
През вторите 10 минути мачът продължи да бъде двуостър, но въпреки това, домакините бяха по-концентрирани в завършващата фаза и се оттеглиха на почивката с преднина от осем точки - 52:44.
След подновяването на играта разликата за момент стана двуцифрена, но ботевградчани я намалиха само на 5. Спартак Плевен продължаваше със стабилните изяви и не позволи нещо повече на съперника си, вървейки уверено към победата. След 30 минути игра момчетата на Цветан Антов водеха с 67:60.
В началото на решителните 10 минути разликата се запази и домакините вече усещаха успеха. Мачът обаче още не беше свършил и малко повече от 3 минути преди края разликата бе намалена само на 3 точки. Домакините обаче отново показаха завидно самочувствие и върнаха аванса си от 8 точки, за да затворят мача при цели 16 точки разлика - 89:73.
За Спартак добър мач изнесе и втория гард на тима Цветослав Острев, който вкара 12 точки, Росен Софрониев добави още 6 точки, а Веселин Георгиев - 3. Младият център Борислав Генков за краткия си престой на терена все пак успя да отбележи 2 точки за плевенския тим.
Независимо от победата Спартак остават на 7-мо място в подреждането на НБЛ с 28 точки на 3 зад днешния си противник Балкан и на 3 пред последните Черноморец.
Именно срещу бургазлии ще се изправят Спартак в следващия 24 кръг, като нашите баскетболисти ще гостуват на 31 март от 18.00 часа в зала "Бойчо Брънзов" в черноморския град.

Добавено в: Събота, 24 Март 2012 22:06