10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Рилецо разби Спартак

PostHeaderIcon Рилецо разби Спартак

Рилски спортист (Самоков) победи гостуващият му Спартак (Плевен) с 97:73 в среща от 21-ия кръг на мъжката Национална баскетболна лига. Домакините взеха инициативата още от самото начало на мача и не я изпуснаха нито за миг до последната сирена. Първото полувреме съпрерникът им въобще не успя да се противопостави. След първата част плевенският тим изоставаше с 16:31. След още токова време съотношението достигна рекордните за момента 22 точки - 56:34 за самоковци.

След почивката ролите се размениха. Плевенчани успяха да намалят пасива си на едноцифрен. В 32-ата минута дори разликата се стопи до 7 точки - 69:62. От тук до края обаче като че ли ураган помете петорката на Спартак.

Съставът на Спартак: Урош Величкович - 7 точки, Веселин Георгиев, Адриан Секулов 7, Милован Савич 11, Димитър Маринчешки 27 (Герасим Николов, Денис Титов 2, Самуел Франсис 19).

Добавено в: Събота, 12 Март 2016 22:30