18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ След слаба игра и слабо съдийство Спартак загуби от Берое със 74:93 (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon След слаба игра и слабо съдийство Спартак загуби от Берое със 74:93 (+СНИМКИ)

Спартак записа втора загуба от началото на сезона в Националната баскетболна лига за мъже. Възпитаниците на Александър Дяковски изиграха най-слабия си мач през това първенство и съвсем закономерно бяха победени от гостуващия Берое със 74:93 (35:61). Старозагорци показаха много добра игра, като двамата американски баскетболисти в техния състав - Аштън Мур и Еврик Гари, бяха неудържими в атака, като домакините така и не успяха да намерят начин да ги спрат през целия двубой. Съдийската бригада пък се представи доста слабо, като отсъжданията на реферите в по-голямата част на срещата бяха много неадекватни и като цяло ощетиха тима на плевенчани.

Гостите започнаха вихрено мача, като след две минути игра вече водеха със 7:0. Берое продължи да поддържа подобна разлика и до края на първата четвърт, която приключи при 19:25. Спартаковци така и не съумяха да влязат в ритъма на двубоя, като допуснаха много грешки, движеха се по-малко и оставяха доста празни пространства на своите съперници. Това се видя най-силно през вторите 10 минути, когато гостите решиха мача в своя полза.

Баскетболистите от Стара Загора играха перфектно в защита, а напред постигнаха забележителна успеваемост от зоната за три точки. Така в 12-ата минута разликата вече беше 13 точки в тяхна полза, в 16-ата - 23, а само минута по-късно достигна и до 28 точки при 23:51. Сирената за край на полувремето пък дойде при 35:61 за Берое.

След почивката Спартак нямаха сили за прелом, като стрелбата им от тройката така и не тръгна, под коша също не се получаваха нещата и това доведе до голямо поражение с 19 точки пасив - 74:93.

За плевенския тим най-резултатен беше Димитър Маринчешки, който приключи с 18 точки. За пореден мач черногорският център Милован Савич стигна до дабъл-дабъл след 16 точки и 12 борби, като дори отбеляза и една тройка, което потвърждава безсилието в атака на Спартак. Гардът Александър Груев се отчете с 15 точки, а Урош Величкович добави още 10.

Тъмнокожите баскетболисти на Берое Аштън Мур и Еврик Гари бяха най-точни за заралии, съответно с 24 и 23 точки, като двамата вкараха общо седем тройки. Гостите бяха безкомпромисни от зоната за три точки, като нанизаха 14 тройки, срещу 9 за Спартак. Те отбелязаха и цели 24 точки след грешки на домакините.

Следващият мач на Спартак ще бъде на 21 ноември (събота), когато плевенчани ще гостуват на Балкан, като срещата ще започне в 18.00 часа в "Арена Ботевград".

Спартак: Александър Груев - 15 точки, Урош Величкович 10, Веселин Георгиев 9, Милован Савич 16, Димитър Маринчешки 18 (Самуел Франсис 6, Герасим Николов, Денис Титов, Кристиян Кръстев, Адриян Секулов и Даниел Пенков - не играха).

Добавено в: Събота, 14 Ноември 2015 22:16