10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Силен Спартак отстъпи на Левски в турнира за Купата на Пловдив

PostHeaderIcon Силен Спартак отстъпи на Левски в турнира за Купата на Пловдив

Баскетболистите на Спартак (Плевен) бяха много близо до поредната си победа в серията от контролни мачове преди старта на новия сезон на НБЛ за мъже. Днес възпитаниците на Александър Дяковски отстъпиха на софийския Левски с 83:100 (50:48) в среща от турнира за Купата на Пловдив, който се провежда в обновената зала "Строител" в града под тепетата. До последната четвърт плевенчани се представиха много силно, като след първите 30 минути водеха със 73:71. За съжаление неприятно изкълчване на глезена на черногорския център на Спартак Милован Савич допринесе за затрудненията на тима в решителната четвърт. В нея Левски завърши със серия от 17:2 и така стигна до победа в двубоя.

И двата отбора показаха много добра стрелба от далечно разстояние, като нанизаха по 13 тройки. Левскарите обаче имаха по-добър процент за 2 точки и 7 грешки по-малко, което се оказа решаващо за крайния изход на срещата.

За Спартак най-резултатен с впечатляващите 30 точки се оказа Александър Груев. Сръбският гард Урош Величкович и Димитър Маринчешки се отчетоха с по 15, а Милован Савич завърши с 9. Тъмнокожият Самуел Франсис приключи мача с 8 точки. За победителите се отличи Александър Янев, който вкара 25 точки.

От плевенският клуб информират, че контузията на Савич не е сериозна и се очаква да отшуми до няколко дни.

В петък от 16.00 часа Спартак ще изиграе и втория си мач на турнира, като ще срещне отбора на Черноморец (Бургас), който загуби от домакините Академик Бултекс 99 с 65:99. Двубоят ще бъде за 3-4-то място в турнира. Във финала ще играят от 18.00 часа Левски 2014 и Академик.

Добавено в: Четвъртък, 01 Октомври 2015 19:12