10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболният Спартак с нова победа в контролите

PostHeaderIcon Баскетболният Спартак с нова победа в контролите

Баскетболистите на Спартак спечелиха за втори пореден път след началото на предсезонната си подготовка. Днес момчетата на Александър Дяковски се наложиха при гостуването си на Академик (Благоевград) с 93:68 (51:36) във втората си контрола преди началото на новото първенство на НБЛ за мъже, съобщават от клуба. Припомняме, че по-рано тази седмица плевенчани победиха у дома Ямбол с 84:72. Както и в мача с ямболии, така и сега спартаковци поведоха още от самото начало на двубоя, като преднината им методично растеше. Още след първата четвърт плевенските баскетболисти вече водеха с 8 точки разлика - 27:19.

На полувремето разликата скочи до 15 - 51:36, а края на срещата дойде с 25-точков аванс за Спартак. Отново много добър мач за плевенския тим изигра новото попълнение от Черна гора - центърът Милован Савич, който стана и най-резултатен с 21 точки. Капитанът Веселин Георгиев добави 17, от които 3 тройки, а Димитър Маринчешки и Александър Груев завършиха с по 10.

Дебютни минути за Спартак записаха дошлите наскоро в тима - Денис Титов (9 точки) и младокът от Самоков Адриян Секулов.

Във вторник (29 септември) благоевградчани ще върнат визитата, като ще гостуват в зала "Балканстрой" в Плевен. Срещата ще започне в 17.00 часа, като отново ще бъде със свободен вход за плевенските любители на баскетбола.

Добавено в: Събота, 26 Септември 2015 17:50