Начало БАСКЕТБОЛ Спартак приключи сезона с драматична загуба в Ямбол

PostHeaderIcon Спартак приключи сезона с драматична загуба в Ямбол

НБЛ (27-ми кръг): Ямбол - Спартак (Плевен)
Отделни части: 18:30, 24:19, 32:15, 19:27
Място: Ямбол, зала "Диана"
Дата: 25 април 2015 г. (събота)

Спартак:
Веселин Георгиев - 18 точки, Станислав Ваклинов 22, Урош Величкович 27, Васил Александров 13, Михаил Танев 9 (Денислав Вутев 0, Тодор Захариев 2, Васил Бачев, Крум Дойчинов и Даниел Пенков - не влязоха в игра).

Най-интересното: Мачът започна добре за гостите от Спартак (Плевен), които поведоха още в началото и след 10 минути имаха аванс от 12 точки, пише bgbasket.com. Плевенчани задържаха аванса си и през втория период и на почивката водеха със 7. Домакините от Ямбол обаче се събудиха след 32:15 през третата част, като обърнаха резултата. Така след 30 минути те водеха с 10. Гостите от Плевен направиха силна серия от 11:0 в последния период като намалиха до 3 при 81:78, но ямболии отново вдигнаха аванса си. Тройка на Васил Александров 2 секунди преди края на мача стопи отново пасива само до 1 точка при 92:91, но вече бе късно за нещо повече и "бяло-сините" загубиха последния си двубой за този сезон.

Най-добрите за Спартак: Силен мач за плевенчани направи сърбинът Урош Величкович, който записа 27 точки - 100% от наказателната линия - 9/9 и 4/7 (57%) от линията за три точки. Без смяна през целия мач 22 точки отбеляза Станислав Ваклинов, като овладя и 9 борби. Веселин Георгиев се отчете с 18 като реализира 6 тройки от 15 опита, а 13 записа Васил Александров.

Добавено в: Събота, 25 Април 2015 20:25