10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Лукойл разби Спартак за Купата

PostHeaderIcon Лукойл разби Спартак за Купата

Шампионите от Лукойл Академик нанесоха болезнена загуба на Спартак Плевен в четвъртфинален мач от турнира за Купата на България, който се провежда в Самоков. "Студентите" спечелиха безпроблемно с 35 точки разлика - 92:57.
Лидерите от Правец и настоящи носители на трофея направиха буквално тренировъчна игра, като единствено тийнейджърът Крис Минков не се появи на терена. Още в четвъртата минута на двубоя разликата вече бе двуцифрена, като до края на първата четвърт мина 20 точки, а до края на полувремето се въртеше около тази цифра, стигайки и до 25. Паузата дойде при 49:28, а Брандън Хийт бе с перфектни показатели за 16 точки за 16 минути.
Точно на петата минута след подновяването на играта разликата стана 30 точки, после и 38. В последната част най-малката разлика бе 28, и така приключи участието на Спартак в турнира.
Лукойл Академик бодро продължава напред, за да защитава Купата, като утре от 19 часа ще играе с Ямбол за място във финала.
За Спартак Веселин Георгиев бе най-резултатен, завършвайки със 17 точки. Александър Дяковски пък добави 13 плюс 5 асистенции.
Брандън Хийт наниза 18 точки и подаде 8 асистенции за победата на отбора си. Ламонт Мак се включи с 15 точки и 5 борби, а 11 вкара Божидар Аврамов.