НБЛ (23-ти кръг): Берое - Спартак (Плевен)
Отделни части: 27:11, 28:14, 19:22, 30:17
Място: Стара Загора, зала "Общинска"
Дата: 21 март 2015 г. (събота)

Спартак: Тодор Захариев - 4 точки, Крум Дойчинов 0, Станислав Ваклинов 15, Урош Величкович 8, Васил Александров 10 (Милен Захариев 12, Васил Бачев 8, Михаил Танев 7, Веселин Георгиев и Денислав Вутев - не влязоха в игра).

Най-интересното: Домакините от Берое тръгнаха със серия 8:0 и още в началото поеха инициативата в срещата, пише bgbasket.com. Много силно се включи центърът Марко Маркович и така още след 10 минути старозагорци имаха двуцифрена преднина над 15 точки. Защитата на беройци затрудни гостите от Плевен и те успяха да отбележат едва две точки за 5 минути през втория период. Точният мерник на Тихомир Желев от тройката направи разликата на полувремето точно 30 точки. Спартак (Плевен) започна малко по-добре в нападението след почивката, но разликата отново бе твърде голяма. Домакините от Берое тръгнаха и в последния период със серия 10:2 и не оставиха никакъв шанс на своя противник. Така на практиката нещата приключиха още там, а накрая разликата скочи на 40 точки.

Следващ мач: 24-ти кръг - Спартак (Плевен) - Левски (4 април 2015 г., събота от 18.00 часа, зала "Балканстрой" в Плевен).