10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак разби Черноморец в дербито на дъното

PostHeaderIcon Спартак разби Черноморец в дербито на дъното

Баскетболният Спартак разгроми Черноморец (Бургас) в мач от поредния кръг на НБЛ и остави гостите последни в класирането. В дербито на последните два отбора в таблицата плевенчани спечелиха със 102:78. Преди този кръг и двата тима имаха по два успеха, а сега Спартак е еднолично на седмото място. Третата четвърт на двубоя бе решаваща, като в нея домакините играха далеч по-силно и натрупаха огромен аванс, който им бе повече от достатъчен за победа.
Първата част бе много равностойна и доста резултатна. Цели 50 точки бяха отбелязани в нея, като никой от отборите не се откъсваше. Гостите поведоха само веднъж в самото начало, а пък домакините бяха напред в останалото време. Най-голямата разлика в тяхна полза бе 6 точки, но в края на частта бе намалена на 2. През втората четвърт играта продължи да е все така равностойна. Плевенчани водеха в резултата, като разликата се движеше около 5-6 точки. Малко преди края на полувремето те поведоха с 8, но гостите отбелязаха и след 20 минути Спартак бе напред с 49:43.
Изходът на този двубой бе решен през третата част. Плевенчани почнаха много силно и малко след началото й направиха серия от 13:0. След нея разликата стана 21 точки, което направи срещата съвсем различна. Цели 36 точки вкараха само за тази част домакините, а след края й бяха напред с 30. В последните десет минути двубоят се доиграваше и в крайна сметка спартаклии спечелиха с голяма преднина, като минаха и границата от 100 точки.
Илия Станков бе най-резултатен за победителите с 27 точки, като бе безгрешен от тройката и успя във всичките си 6 опита. Веселин Георгиев добави 19 точки, 6 асистенции и 5 борби, а Александър Дяковски се отчете с 16 точки и 7 асистенции. За гостите пореден дабъл дабъл направи Кирил Павловски - 28 точки и 17 борби.
В следващия 18-ти кръг Спартак отново ще бъдат домакини, този път на Левски. Срещата е на 11 февруари (събота) от 18 часа.

Добавено в: Събота, 04 Февруари 2012 21:10