10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак на косъм от уникален обрат срещу шампионите от Левски

PostHeaderIcon Спартак на косъм от уникален обрат срещу шампионите от Левски

Спартак (Плевен) беше много близо до уникален обрат при гостуването си на шампионите от Левски (София) в среща от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига. Момчетата на Илия Станков изиграха перфектна последна част, в която размазаха своите противници с 19 точки разлика, но това не беше достатъчно, за да могат да вземат крайния успех и загубиха с 80:88 (23:46). През първите три части столичани бяха много по-добри, като на моменти водеха с повече от 30 точки, което реши изхода на мача. Така Левски прекъсна серията си от три поредни загуби в първенството, а за Спартак остана само да мечтае за първата си победа през този сезон, като това бе 13-то тяхно поражение.

За тима от Плевен най-точни бяха две от новите попълнения - Крум Дойчинов завърши с 20 точки и 8 борби, а Васил Бачев отбеляза 14. Милен Захариев се отчете с 11, а сърбинът Урош Величкович вкара 8 точки и добави 5 асистенции. Дуото Иванови пък бяха най-добри за Левски, като Павел Иванов наниза 37 точки и хвана 7 борби, а със 17 приключи Павлин Иванов.

Домакините взеха комфортна преднина от 20 точки още в началото на втория период, а в края на полувремето левскарите имаха двойно повече точки - 46:23. Грешки в нападение на плевенчани позволиха разликата в полза на шампионите да достигне до 30 точки през третата четвърт. След почивката тима на Тити Папазов продължи да диктува темпото и да увеличава разликата, която на моменти достига повече от 30 точки. В последната част баскетболистите на Спартак се хвърлиха вабанк и в последната минута разликата падна под 10 точки. Силите на плевенчани обаче бяха до тук, като Левски не им позволи да стигнат до пълен обрат и в крайна сметка софиянци взеха победата с 88:80.

В следващия 16-ти кръг за Спартак предстои дерби на дъното на класирането. В зала "Балканстрой" плевенският тим ще посрещне предпоследният Черноморец в опит да постигне първата си победа в лигата и да се измъкне от последната позиция в подреждането. Срещата ще се състои на 31 януари (събота) от 18.00 часа.

Спартак: Крум Дойчинов - 20 точки, Урош Величкович 8, Веселин Георгиев 6, Симеон Ценов 0, Васил Александров 2 (Иван Тилев 10, Васил Бачев 14, Милен Захариев 11, Михаил Танев 5, Тодор Захариев 4).

Добавено в: Вторник, 27 Януари 2015 21:49