10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Балкан победи Спартак с шест точки

PostHeaderIcon Балкан победи Спартак с шест точки

Баскетболният Спартак загуби отново, този път в Ботевград от Балкан със 71:77. За пореден мач спартаковци показаха добра игра, но малко не им стигна за да обърнат развоя на срещата в своя полза. Така момчетата на Цветан Антов записаха 14-та загуба и окончателно се закотвиха в дъното на класирането на НБЛ.
Баскетболистите на Балкан започнаха силно двубоя и до средата на първата четвърт вече имаха двуцифрен аванс - 18:8, като „зелените” демонстрираха убийствено точен мерник в тези минути - 3/3 от тройката и 5/8 от зоната за две точки. В оставащото време плевенчани също подобриха стрелбата си, а Ценов и Георгиев се отчетоха с тройки и намалиха пасива на тима си - 21:28.
В началото на втората четвърт Димитър Филипов вкара за Балкан, но след това спартаковци отговориха със серия от 14:2, с която успяха да поведат за първи път в мача - 35:32. Само минута по-късно доброто представяне на гостите беше помрачено от неспортсменско нарушение на Острев, а до края на първото полувреме ботевградчани съумяха да си върнат лидерството - 48:43.
Третата част започна с размяна на успешни атаки и към двата коша, като разликата от 5-6 точки се запази - 53:47. Последваха минути, в които нито един от двата отбора не успя да се разпише, но след това баскетболистите на Балкан демонстрираха отлична игра в защита и нападение, а Лилов, Маринчешки и Маринов осигуриха двуцифрен аванс на домакините, който се запази до края на периода - 67:50. Баскетболистите на Спартак направиха последен опит да се върнат в мача в началото на решителните десет минути, като това стана реалност 4.03 минути преди сирената, когато след серия от 11:0, разликата падна само на осем точки - 65:73. Последва тайм-аут за Балкан, но след подновяването на играта плевенчани стояха по-добре на терена и съкратиха изоставането си на четири точки.
В заключителните 60 секунди на мача и двата отбора извършиха поредица от нарушения, като единствените точки бяха дело на Маринчешки, който оформи крайния резултат - 77:71 в полза на Балкан.
Най-точен за Спартак беше Веселин Георгиев, който наниза 28 точки, Илия Станков добави 16, а Симеон Ценов завърши с „дабъл-дабъл” - 13 точки и 11 борби.
Следващият мач на плевенските баскетболисти ще бъде дерби за 7-то място в класирането, като Спартак ще бъдат домакини на последния Черноморец. Срещата по програма трябва да се играе на 4 февруари (събота) от 18 часа в зала "Балканстрой".

Добавено в: Събота, 28 Януари 2012 22:28