10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак се бори много в Ямбол, но допусна поредна загуба

PostHeaderIcon Спартак се бори много в Ямбол, но допусна поредна загуба

Баскетболистите на Спартак (Плевен) бяха много близо до изненадата на 9-ия кръг и макар че, 10 минути преди края на гостуването им в Ямбол резултатът беше равен 62:62, в заключителната част не издържаха на темпото на домакините и в крайна сметка загубиха с минималното 78:85. Момчетата на Илия Станков показаха, че могат да играят и без лидера си Цветослав Острев и играха като равен с равен с ямболии през цялата среща. Все пак закономерното се случи и възпитаниците на Юлиан Радионов се поздравиха с крайния успех. За Спартак добър мач изигра Михаил Танев, който вкара 20 точки, с 13 завърши Веселин Георгиев, а с по 11 се отчетоха Иван Тилев и Васил Александров. За домакините дежурен дабъл-дабъл направи Тони Бърнас след 24 точки и 13 борби.

Ямбол поведе в първите минути и поддържаше малък аванс през цялата първа част и в началото на втората. Спартаковци отвърнаха със серия от 9:0, след което на таблото светна равенство - 31:31. В средата на втората четвърт ямболии записаха 10 безответни точки и се откъснаха с 15 напред, а на почивката авансът им беше 10. През третите 10 минути дойде времето на плевенчани, които се развилняха и след нова серия от 10 последователни точки успяха отново да изравнят - 62:62. Късата резервна скамейка на гостите оказа своето въздействие в последния период, когато Ямбол поведе и не изгуби водачеството до края, като на моменти разликата отново беше 10 точки.

Домакините надвиха своя съперник след силна игра под двата коша - 42 борби срещу 29 за Спартак. Баскетболистите на Ямбол имаха и доста по-добра успеваемост при стрелбата от игра - 59% срещу 43%. Те вкараха и цели 60 точки под коша срещу 22 на противника си.

В следващия кръг спартковци ги чака ново гостуване. Този път те ще пътуват за Ботевград, където ще се изправят срещу силния състав на Балкан. Двубоят ще се състои на 13 декември (събота) от 19.00 часа в зала "Арена Ботевград".

Спартак: Васил Александров - 11 точки, Михаил Танев 20, Веселин Георгиев 13, Иван Тилев 11, Тодор Захариев 7 (Милен Захариев 9, Данаил Христов 2, Антонио Илиев 5, Борислав Генков и Симеон Ценов не играха).

Добавено в: Събота, 06 Декември 2014 22:24