10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Без изненада: Спартак (Плевен) падна и от Черно море Порт (Варна)

PostHeaderIcon Без изненада: Спартак (Плевен) падна и от Черно море Порт (Варна)

Без изненада завърши мачът от 8-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже между Спартак (Плевен) и Черно море Порт (Варна). Домакините за пореден път бяха победени, като това е седмо поражение за тях от началото на сезона. Момчетата на Илия Станков загубиха "само" с 15 точки разлика - 74:89, след като на моменти отстъпваха с цели 34. За Спартак най-добрия си мач от началото на първенството направи ветеранът Иван Тилев, който достигна до дабъл-дабъл от 21 точки и 10 борби. 14 и 8 асистенции записа гардът Цветослав Острев, а по 9 точки добавиха Михаил Танев и Симеон Ценов. Капитанът на варненци Асен Великов беше с основен принос за успеха на своя отбор със 17 точки, 8 борби и 5 асистенции.

Срещата започна добре за спартаковци, които държаха нещата в свои ръце през началните 5 минути. Плевенчани, обаче бяха до тук. Черно море се развихри и след серия от безответни точки затвори първата част с комфортна преднина - 29:15. През вторите 10 минути гостите продължиха да трупат точки към своя аванс и сирената за край на полувремето прозвуча при 52:31 за Черно море. След подновяване на играта домакините все така играеха безидейно, което натрупа още точки към техния пасив, който за момент достигна дори 34. В края на третата четвъртина резултатът беше повече от отчайващ - 73:44 в полза на варненци.

През заключителните 10 минути плевенчани се вдигнаха на щурм и макар че вкараха 30 точки и стопиха половината разлика, вече беше твърде късно за пълен обрат. Баскетболистите на Черно море имаха смазващо предимство в стрелбата от далечно разстояние - 11/24 (46%) срещу едва 3/21 (14%) на Спартак. Това не даде шанс на домакините, въпреки че в останалите показатели отборите бяха сравнително равностойни. Този път под двата коша спартаковци се справиха повече от добре - 30 срещу 34 борби за гостите.

На 6 декември (събота) съставът на Спартак ще гостува в поредния 9-ти кръг от НБЛ в Ямбол на местния тим, като двубоят ще се играе от 18.00 часа в зала "Диана".

Спартак: Цветослав Острев - 14 точки, Васил Александров 7, Веселин Георгиев 6, Иван Тилев 21, Михаил Танев 9 (Симеон Ценов 9, Милен Захариев 6, Данаил Христов 2, Тодор Захариев, Борислав Генков и Антонио Илиев не влязоха в игра).

Добавено в: Събота, 29 Ноември 2014 22:02