10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак отново загуби от Лукойл Академик след равностойна игра

PostHeaderIcon Спартак отново загуби от Лукойл Академик след равностойна игра

Баскетболният отбор на Спартак загуби от Лукойл Академик за трети път през този сезон, като и този мач плевенчани оказаха сериозен отпор. Мачът бе от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига. Момчетата на Цветан Антов паднаха с 15 точки разлика - 65:80, като цифровото изражение не отразява реално показаното на терена, защото "студентите' постигнаха своята победа в последните минути на двубоя.
Мачът започна много добре за Спартак, като след края на първата част плевенчани дори водеха с 21:18. През втората четвърт шампионите продължаваха да пропиляват шансовете си с лека ръка, но все пак в края на полувремето успяха да поведат с шест точки - 42:36.
След почивката домакините не се бяха отказали и започнаха да топят дефицита си, за да се приближат само на точка от съперника при 46:47. Лукойл Академик успя да си върне аванса от 8-9 точки, а в крайна сметка в тази част отборите бяха равни и след нея разликата отново бе 6. Все пак, в заключителните десет минути гостите затегнаха защитата, което им позволи да натрупат аванс от 15 точки, за крайното 80:65.
Най-резултатен за Спартак Плевен бе Александър Дяковски, който наниза 23 точки, а Станислав Славейков и Тодор Тодоров се отличиха с по 15 и 11.
За победителите най-точен бе Бруно Шундов, който вкара 18 точки и хвана 4 борби. Тодор Стойков добави 15 плюс 4, а Божидар Аврамов наниза 14 точки (4/4 от тройката).
След тази поредна загуба Спартак са все още на 7-мо място във временното класиране с 2 победи и 13 загуби и 17 точки, като само по-добрата им точкова разлика ги оставя пред отбора на Черноморец, които също имат 17 точки.
В 16-тия кръг през следващата седмица, на 28 януари (събота), плевенските баскетболисти ще гостуват на Балкан в Ботевград, като там те ще се опитат да счупат каръка и да постигнат най-после успех след поредицата загуби в първенството. Срещата е от 18 часа в зала "Балкан" в Ботевград.

Добавено в: Събота, 21 Януари 2012 22:10