10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак спечели две части, но загуби битката с Берое

PostHeaderIcon Спартак спечели две части, но загуби битката с Берое

Баскетболният тим на Спартак (Плевен) отново игра сравнително добре и беше много близо до първа победа, но за пореден път липсата на опит и умората в края на срещата с Берое го лиши от успех. Старозагорци се наложиха над състава на Илия Станков в двубой от 5-ия кръг на НБЛ с 88:77 (17:19, 29:18, 21:23, 21:17), като през целия мач плевенчани дишаха във врата на своя съперник и не му дадоха покой до края. Това беше четвърто поредно поражение за спартаковци, които продължават без победа в шампионата. Много силен мач за плевенския отбор изигра Симеон Ценов, който приключи със 17 точки и 6 борби. С 16 се отчете Васил Александров, Милен Захариев записа 10, а навръх имения си ден Михаил Танев отбеляза 7, като към тях добави 4 борби и 3 асистенции. Диуейн Джаксън беше най-добър за победителите, като завърши с 30 точки, 12 борби и 5 асистенции.

Берое стартира силно срещата, повеждайки с 14:7 след перфектна игра на центъра на Мичъл Картър. Влизането на близнаците Милен и Тодор Захариеви и две поредни тройки на Симеон Ценов обаче обърнаха резултата в полза на Спартак за 19:17 в тяхна полза в края на първите 10 минути. В самото начало на втората част, обаче Берое си върна водачеството, като дори на моменти стигаше до двуцифрена преднина, а на почивката на таблото светна 46:37 за домакините.

В средата на третия период разликата достигна 16 точки за Берое, но с добра игра на Антонио Илиев и братята Захариеви плевенчани стопиха преднината на противника на само седем точки - 60:67. В началото на последната четвърт Спартак беше на път да постигне пълен обрат, като се приближи само на 4 точки от съперника, но така и не успя да го настигне. В тези заключителни минути беройци се стегнаха и след добра серия отново се откъснаха с над 10 точки и спокойно изиграха последните минути и записаха трета победа в първенството.

Разковничето в мача беше по-големия брак в действията на баскетболистите на Спартак. Те приключиха срещата с 16 технически грешки срещу само 10 за Берое. Домакините вкараха повече точки под коша - 44 срещу 30, като те имаха и по-добър процент в стрелбата от игра - 46% срещу 41%.

Следващият двубой от Националната баскетболна лига Спартак ще изиграе на 19 ноември (сряда) от 18.00 часа, когато в среща от шестия кръг плевенчани ще посрещнат в зала "Балканстрой" софийския Левски.

Спартак: Васил Александров - 16 точки, Цветослав Острев - 7, Михаил Танев - 7, Веселин Георгиев - 0, Иван Тилев - 4 (Милен Захариев - 10, Симеон Ценов - 17, Тодор Захариев - 6, Данаил Христов - 3, Антонио Илиев - 7, Борислав Генков - не игра).

Добавено в: Събота, 08 Ноември 2014 22:52