10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболистите на Спартак с нова загуба

PostHeaderIcon Баскетболистите на Спартак с нова загуба

Момчетата на Цветан Антов претърпяха поредна загуба в Националната баскетболна лига след като паднаха в Плевен от Ямбол със 76:89. Срещата бе от 14-тия кръг от шампионата. Домакините се надяваха да победят, но гостите още в началото на мача показаха, че в момента са по-добрия тим и след като водеха през цялата среща логично спечелиха. Баскетболистите на Ямбол показаха, че са дошли само и единствено с мисълта за победа още от първия съдийски сигнал, като лидерите на гостите Дурчев и Говедаров бяха „под пара” и на почивката възпитаниците на Иван Чолаков имаха аванс от 15 точки - 47:32.
В началото на третата четвърт ямболии стигнаха до преднина от 25 точки, но след това последва спад в играта им, което позволи на баскетболистите на Спартак да съкратят изоставането си до 54:67 и да съхранят шансовете си за евентуален обрат.
Домакините започнаха със серия от 5:0 решителните десет минути, но съперникът им отговори на предизвикателството и в крайна сметка, краят на мача дойде при 89:76 в полза на Ямбол.
Цветослав Острев изигра силен мач за плевенчани и наниза 21 точки, а Веселин Георгиев и Илия Станков се отличиха съответно с по 17 и 12.
За гостите най-резултатен беше Станислав Говедаров с 25 точки, Мартин Дурчев добави 22, а Джон Офоегбу и Юлиан Радионов приключиха срещата съответно с по 18 и 10 точки.
Така след новата загуба Спартак все пак остават 7-ми в класирането, след като последните Черноморец паднаха също като домакини, но от Рилски Спортист с идентичен резултат - 79:86.
В следващия 15-ти кръг спартаковци ще имат тежка задача, като са домакини на най-добрия отбор в първенството Лукойл Академик, Срещата е на 21 януари (събота) отново от 18 часа в зала "Балканстрой" в нашия град.

Добавено в: Събота, 14 Януари 2012 21:50