18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак се опъна на Рилски спортист, но загуби след лоша втора част

PostHeaderIcon Спартак се опъна на Рилски спортист, но загуби след лоша втора част

Спартак (Плевен) игра добре при гостуването си на Рилски спортист в Самоков, но след много лош втори период загуби с 69:82 (26:42). За домакините това беше първи мач в първенството, след като в първия кръг трябваше да почиват, а момчетата на Илия Станков пък претърпяха второ поредно поражение. За спартаковци Милен Захариев изнесе втора поредна силна среща, като завърши със 17 точки и 9 борби. Михаил Танев добави 12 точки и овладя 3 борби, а с по 11 точки се отчетоха Веселин Георгиев и Иван Тилев. Американецът на Рилски спортист Антъни Гуджино бе много полезен за отбора си и записа дабъл-дабъл от 12 точки и 10 борби. Плеймейкърът на домакините Дарин Иванов пък добави 14 точки за успеха на самоковци.

Плевенчани започнаха много навито мача и набързо поведоха с 6:0. Домакините не останаха длъжни и след още малко игра успяха да изравнят. До края на първите 10 минути мачът вървеше кош за кош и частта приключи с минимална преднина на Рилски - 15:14. Вторият период се оказа най-важен в двубоя, като в него съставът на Росен Барчовски натрупа солиден аванс след серия от 13:0. Така сирената за край на полувремето дойде при 16 точки пасив за гостите - 42:26.

След паузата Рилецо продължи да атакува успешно и авансът им набъбна на 21 точки. До края на третата част, обаче баскетболистите на Спартак се развихриха и върнаха интригата, като разликата стана само 12 точки. Последните 10 минути преминаха на приливи и отливи за плевенския тим. Първо самоковци се откъснаха със 17 точки, но в последствие след добри изяви на Веселин Георгиев и Милен Захариев гостите смъкнаха своето изоставане на само 9 точки. Все пак опитът на домакините им помогна да приключат срещата без изненада и да спечелят с 82:69.

Много слабо се представиха плевенските баскетболисти в стрелбата от далечно разстояние, като имаха само 18% успеваемост след само 5 успешни опита от 28, срещу 6/14 (43%) на победителите. И в борбата под двата коша Спартак отстъпваше значително - 42 срещу 26 за Рилски спортист. Гостите от Плевен се представиха добре в отнетите топки, като успяха да откраднат цели 15, като предизвикаха и 21 грешки на съперника.

В следващият трети кръг баскетболистите на Спартак ще почиват, а в четвъртия кръг, на 1 ноември от 18.00 часа в зала "Балканстрой" плевенчани ще посрещнат вицешампионите от Лукойл Академик.

Съставът на Спартак в мача: Милен Захариев - 17 точки, Цветослав Острев 6, Михаил Танев 12, Иван Тилев 11, Васил Александров 2 (Веселин Георгиев 11, Симеон Ценов 2, Тодор Захариев 5, Антонио Илиев 3, Борислав Генков и Данаил Христов не влязоха в игра).

Добавено в: Събота, 18 Октомври 2014 19:49