18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак с очаквана загуба от Балкан на старта на новия сезон в НБЛ

PostHeaderIcon Спартак с очаквана загуба от Балкан на старта на новия сезон в НБЛ

Спартак (Плевен) стартира с очаквана загуба от Балкан новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже. Момчетата на новия старши треньор на тима Илия Станков отстъпиха в зала "Балканстрой" от ботевградчани с 25 точки разлика - 60:85 (25:41). Гостите бяха по-добри през целия мач и закономерно спечелиха двубоя. За Спартак само двама баскетболисти постигнаха двуцифрен брой от точки. Най-добър за плевенчани беше Милен Захариев, който приключи срещата с 16 точки и 7 борби. Гардът Цветослав Острев записа 14, а ветеранът Иван Тилев и Тодор Захариев се отчетоха с по 8 точки. За гостите от Ботевград по 17 точки отбелязаха Иван Лилов и Педжа Стаменкович, а Павел Маринов добави 16. Вукота Павич пък оформи дабъл-дабъл от 10 точки плюс 16 борби.

Мачът бе равностоен до 11:11, след което с две-три добри серии Балкан си осигури добър аванс от 7 точки. Серия от 0:10 за гостите във втората четвърт, като че ли предопределиха развоя на срещата, като след първите 20 минути на таблото светна 25:41 за Балкан.

След третата част разликата се запази, а в последната спартаковци се опитаха да стопят пасива си, но успяха да намалят разликата само на 11 точки осем минути преди края при 46:57. В този момент българската звезда на ботевградския тим Иван Лилов взе нещата в свои ръце и заедно със сърбина Ненад Шулович изковаха убедителния успех за своя отбор.

Гостите бяха много по-добри в стрелбата от зоната за три точки успявайки в 8 от 21 опита срещу 4 от 22 за Спартак. И в подкошието нещата бяха почти в двойни размери в полза на Балкан - 42 срещу 24 точки, което допълнително предопредели изхода на мача.

След седмица на плевенските баскетболисти предстои нов двубой от програмата на НБЛ. В него Спартак ще гостува на Рилски спортист в Самоков, като срещата ще се играе на 18 октомври (събота) от 17.30 часа.

Спартак: Милен Захариев - 16 точки, Симеон Ценов 2,  Иван Тилев 8, Цветослав Острев 14, Веселин Георгиев 5 (Васил Александров 3, Михаил Танев 2, Тодор Захариев 8, Данаил Христов 2, Антонио Илиев 0).

Добавено в: Събота, 11 Октомври 2014 20:38