10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак (Плевен) отстъпи с шест точки от Дунав във втората си контрола

PostHeaderIcon Спартак (Плевен) отстъпи с шест точки от Дунав във втората си контрола

Баскетболният Спартак (Плевен) загуби втората си контрола преди началото на новия сезон в НБЛ за мъже. Днес момчетата на Илия Станков отстъпиха с 60:66 (17:14, 16:21, 14:19, 13:12) при гостуването си на състезаващия се в "А" група Дунав, пише русенския сайт Топновини. Милен Захариев даде преднина на плевенчани с първата точна стрелба в срещата за 2:0. Първата четвърт премина равностойно с няколко обрата, като в края все пак гостите бяха напред в резултата с 3 точки за 17:14. След подновяването на играта плевенският тим увеличи аванса си дори до 8 точки за 22:14. Домакините обаче започнаха да се съвземат и постепенно намалиха изоставането си.

Те дори изравниха на няколко пъти, а малко преди почивката стигнаха и до пълен обрат за 35:33 в своя полза на полувремето. В началото на третата част водачеството се смени още няколко пъти. Дунавци обаче подобриха играта си в атака и това даде отражение. 10 минути преди края те вече бяха напред със 7 точки за 54:47. В последната част авансът на русенци варираше между 4 и 9 точки, а финалната сирена отчете 66:60 за Дунав.

Най-резултатен за Спартак в мача беше Милен Захариев, който завърши с 11 точки и 7 борби. Цветослав Острев и Иван Тилев добавиха по 10 за гостите, като ветеранът Тилев направи и 8 борби. За победителите най-добър бе Николай Николов с 15 точки и 8 борби, а Евгени Хаджирусев се отчете с 12 точки за русенския успех. В игра за плевенския тим влязоха 10 баскетболисти, като всички завършиха с отбелязани точки.

Последната контрола на Спартак ще бъде на 7 октомври (вторник), когато плевенските баскетболисти ще гостуват на силния тим на Лукойл Академик в Правец. Срещата е с начален час - 17.00. Следващата събота, 11 октомври пък стартира шампионата в Националната баскетболна лига за мъже. Първият мач на спартаковци е като домакини на ботевградския Балкан, като двубоят ще започне от 18.00 часа в зала "Балканстрой".

Спартак игра със следния състав: Веселин Георгиев - 5 точки, Милен Захариев 11, Иван Тилев 10, Цветослав Острев 10, Михаил Танев 3 (Симеон Ценов 6, Антонио Илиев 4, Васил Александров 3, Тодор Захариев 6, Данаил Христов 2, Борислав Генков - не влезе в игра).

Добавено в: Събота, 04 Октомври 2014 19:19