10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак с минимална загуба във Варна

PostHeaderIcon Спартак с минимална загуба във Варна

Баскетболистите на Спартак Плевен отново показаха добра игра, но загубиха само с четири точки при гостуването си във Варна на Евроинс Черно море - 84:88 (38:47).
Домакините започнаха срещата по-уверено и успяха да поведат през първите минути. В средата на частта разликата стана 7 точки, а съвсем скоро тя стана двуцифрена за първи път в срещата при 18:8. До края на първата четвърт плевенчани намалиха изоставането си на 6 точки за 18:24.
През по-голямата част от втората десетка Черно море водеше с 12-13 точки, а след първото полувреме резултатът бе 47:38.
В третата четвъртина спартаковци започнаха да топят пасива си и 10 минути преди края губеха с 61:66. В заключителната част те продължиха с добрата си игра и след две тройки на Веселин Георгиев 5 минути преди края вече имаха 4 точки аванс за 78:74. С много важни тройка и няколко фаула на Александър Янев варненци взеха нещата в свои ръце и в крайна сметка се поздравиха с успеха в този 13-и кръг.
Домакините имаха малко по-добър процент от тройката и откраднаха 13 топки срещу 5 за съперника, но пък извършиха повече лични нарушения. В крайна сметка и двата отбора заслужаваха победата, но нервите на Черно море се оказаха по-здрави и те заслужено я спечелиха.
За плевенчани най-резултатни бяха лидерите на тима Илия Станков и Станислав Славейков с по 15 точки, като добавиха съответно 5 и 7 борби. По 11 точки пък нанизаха Александър Дяковски и Тодор Тодоров (10 борби).
Националът на варненци Сашо Янев бе над всички и записа дабъл-дабъл - 26 точки и 11 борби. Николай Колев добави 14, а Симеон Илиев завърши с 13.
Така след тази загуба момчетата на Цветан Антов имат в актива си 2 победи и 11 загуби, като запазват 7-та позиция с 15 точки колкото имат и Черноморец, но бургазлии са с по-лоша точкова разлика.
В следващия 14-ти кръг Спартак ще бъдат домакини на Ямбол, като мачът е на 14 януари (събота) от 18 часа в зала "Балканстрой".

Добавено в: Събота, 07 Януари 2012 20:51