101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ В оспорван мач Спартак загуби от Левски с 82:90

PostHeaderIcon В оспорван мач Спартак загуби от Левски с 82:90

Новини - Баскетбол
В първия си мач под временното ръководство на президента Цветан Антов баскетболистите на плевенския Спартак изиграха достоен мач в София срещу миналогодишните вицешампиони от Левски и загубиха с минималното 82:90 (41:52). Плевенчани играха равностойно почти през цялата среща, като се бориха много и малко не им достигна, за да направят изненадата на кръга.
"Сините" пък бяха без старши треньора си Константин Папазов, който е в чужбина поради неотложни ангажименти, за които се знае още от лятото. Тимът бе и без двамата американци - Арън Харпър и Маркъс Хол, които са в родината си за Коледните празници.
Левски започна по чудесен начин срещата и набързо вкара 9 точки поред. Спартаклии отговориха с 5 от своя страна, но домакините направиха нова серия, този път от 7:0 и дръпнаха с 16:5. Левскарите задържаха преднината си в тези граници за няколко минути, но в един момент гостите отбелязаха 7 поредни точки и намалиха на 3. До края на първата част домакините все пак отбелязаха 3 точки и тя завърши 26:20.
През втората четвърт играта се развиваше равностойно, а разликата бе малка. Спартаклии отново свалиха на 3 точки, но с 5 поредни Левски качи на 8 при 39:31. Домакините държаха добър аванс и през останалото време, а на почивката бяха напред с 52:41.
Третата част започна с тройка за Левски, с която разликата стана 14 точки. Плевенчани обаче не се бяха предали и скоро след това почнаха да намаляват изоставането си. Те го правеха постепенно, а със серия от 10:0 започнала малко след средата на частта изравниха при 61:61. Левски все пак вкара следващите 4 точки и поведе с 65:61 след края на този период.
С тройка на Илия Станков и кош на Веско Георгиев започна последната четвърт и Спартак поведе за първи път в срещата. Левски обаче отговори с бързи 7 точки и възстанови преднината си на 6. В следващите минути тимът продължи да води, но плевенчани бяха близо в резултата. Те имаха шанса да свалят само на две точки, но Острев изпусна под коша, след което Йордан Бозов отбеляза кош и фаул за преднина от 7 точки при оставащи 2.06 минути до края. Веднага след това Станков отбеляза тройка, но Бозов бе изпуснат и върна 2 точки. Последва нов пропуск на гостите под коша, този път на Станков, а след това Бозов хвана борба в нападение и вкара двата наказателни, с което реши срещата 50 секунди преди края й.
За Спартак най-резултатен беше Илия Станков, който завърши с 25 точки, а 20 добави Тошко Тодоров. За софиянци бившият спартаковец Хриси Димитров отбеляза 19 точки, а Данчо Бозов добави 17 и 9 борби.
Така след новата загуба плевенските баскетболисти продължават да бъдат последни с 12 точки. В следващия 12-ти кръг Спартак ще домакинстват на Рилски Спортист на 29 декември (четвъртък) от 18.00 часа в зала "Балканстрой" в Плевен.

Добавено в: Четвъртък, 22 Декември 2011 20:43