18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак (Плевен) е вън от плейофите след втора загуба от Балкан

PostHeaderIcon Спартак (Плевен) е вън от плейофите след втора загуба от Балкан

Спартак (Плевен) игра над възможностите си, но не можа да надскочи себе си и загуби и втория четвъртфинален плейоф от Балкан с 81:92 (39:51). По този начин плевенчани загубиха с 0:2 серията и отпаднаха от битката за титлата в Националната баскетболна лига за мъже. За Спартак петима баскетболисти записаха двуцифрен актив в мача. Най-резултатен с 19 точки плюс 6 борби бе Веселин Георгиев, 18 и 8 асистенции записа Цветослав Острев, а със 17 и 10 борби завърши Саша Топчов. Преди началото на двубоя в зала "Балканстрой" гардът на плевенския тим Цецо Острев получи наградата на Българската федерация по баскетбол за най-много асистенции през редовния сезон със средно по 5.9 в 23 мача. Призът бе връчен от делегата на срещата Желчо Генов, а 175-сантиметровия баскетболист обра овациите на зрителите.

Мачът започна със серия от 10:2 точки в полза на Балкан, който запази преднината си през цялата първа четвърт. На моменти разликата беше двуцифрена, а след 10 минути - вече само 6 точки. След 9:2 точки в началото на втория период гостите поведоха с 13 точки, а на почивката бяха с 12 напред - 51:39. След паузата плевенчани започнаха по-съсредоточено и отново се върнаха в мача след две поредни тройки на Веселин Георгиев и Симеон Ценов за 47:55. Ноа Далмън обаче отново напомни за себе си, а Станимир Маринов дирижираше умело играта на тима за 73:58.

Сръбският център на Спартак Саша Топчов на няколко пъти затрудни максимално отбраната на гостите и даде импулс на своите, след като свали разликата на 67:78. Слободан Божович и Ноа Далмън обаче отговориха на предизвикателството и Балкан си върна двуцифрената преднина - 18 точки, която бе достатъчна за крайното 92:81. Играч на мача стана плеймейкърът на Балкан Станимир Маринов, който изнесе втори пореден силен мач за три дни и беше с основен принос за победите на своя отбор. Маринов остави срещу името си в статистиката 27 точки, 9 борби и 9 асистенции.

Двата отбора овладяха еднакъв брой борби, а Балкан имаше по-добра успеваемост в стрелбата общо от игра - 58% срещу 44% на Спартак. Ботевградчани вкараха 48 точки в подкошието срещу 34 на домакините. Трябва да се отбележи, че по време на срещата имаше доста спорни съдийски отсъждания на реферите в двубоя Златин Караниколов и Мирослав Томов, които предизвикаха напрежение и в двата лагера, както и по трибуните в зала "Балканстрой".

Спартак игра със следния състав: Цветослав Острев - 18 точки, Веселин Георгиев - 19, Саша Топчов - 17, Симеон Ценов - 10, Васил Александров - 6 (Росен Софрониев - 10, Михаил Танев - 1).

Добавено в: Събота, 03 Май 2014 22:15