10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак (Плевен) очаквано загуби първия четвъртфинал от Балкан

PostHeaderIcon Спартак (Плевен) очаквано загуби първия четвъртфинал от Балкан

Баскетболният тим на Спартак (Плевен) започна с очаквана загуба четвъртфиналната серия срещу Балкан от плейофите на Националната баскетболна лига за мъже. Момчетата на Цветан Антов бяха надиграни в първата среща от елиминационната фаза в Ботевград със 77:93 (37:48). Най-важният момент в мача беше бързото неутрализиране от домакините на плеймейкъра на Спартак Цветослав Острев, който в началото на втория период извърши третото си лично нарушение и седна на пейката, заменен от Александър Дяковски. Това повлия много на успеваемостта в атака на плевенския отбор и логично ботевградчани взеха сравнително лесно мача и поведоха с 1:0. За плевенчани най-резултатен в мача беше Веселин Георгиев, който се представи на високо ниво и завърши с 21 точки и 4 асистенции. Сръбският център Саша Топчов добави 15 точки, а Михаил Танев остана с 14.

Първата част бе равностойна като двата отбора си размениха на няколко пъти водачеството, но в самия край все пак ботевградчани излязоха напред с 18:15. Тройка на Веселин Георгиев донесе ново равенство - 18:18, но кош и фаул на Ноа Далмън доведе Балкан до преднина от 21:18 след първата четвърт. Серия от 6:0 на Балкан направи разликата двуцифрена за първи път в мача в началото на втория период, а тя се запази до почивката за 48:37.

След паузата ботевградчани не намалиха оборотите и след две поредни тройки на Станимир Маринов и Мартин Маринов излязоха напред с 58:42. Георгиев и Дяковски все пак оставиха надежди за обрат на плевенчани за 52:62, но Балкан успяваше да поддържа комфортна двуцифрена преднина и след 30 минути на таблото светна 70:55. До края само веднъж разликата падна до 10 точки, но Балкан бързо я увеличи и завърши мача без проблеми.

Балкан доминираше в борбата под двата коша след като овладя 38 срещу 25 борби за съперника. Домакините показаха и стопроцентова успеваемост от фаула - 11/11 срещу 58% (7/12) за Спартак. Двата отбора стреляха доста добре от тройката - 14/27 (52%) за Балкан и 10/23 (43%) за Спартак, но ботевградчани имаха по-добра успеваемост общо от игра - 57% срещу 47%.

Играч на мача стана гардът на Балкан Станимир Маринов, който демонстрира още веднъж качествата си и завърши с 28 точки, 4 борби, 4 асистенции и 1 чадър за 39 минути игра. Капитанът на домакините Павел Маринов добави 21 точки и 5 борби на сметката на домакините.

Мачът-реванш между двата отбора ще се проведе на 3 май (събота) от 18.00 часа в зала "Балканстрой" в Плевен. Нова победа за Балкан ще означава класиране за полуфиналите за ботевградчани и отпадане на Спартак. При евентуален успех за плевенския тим ще има трети решителен мач отново в Ботевград, който ще се играе на 5 май.

Спартак игра със следния състав: Веселин Георгиев - 21 точки, Симеон Ценов 9, Васил Александров 5, Саша Топчов 15, Цветослав Острев 4 (Александър Дяковски 7, Михаил Танев 14, Росен Софрониев 2; Борислав Генков и Илия Станков не играха).

Добавено в: Четвъртък, 01 Май 2014 21:35