101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак разгромен от Балкан в новата зала "Арена Ботевград"

PostHeaderIcon Спартак разгромен от Балкан в новата зала "Арена Ботевград"

Новини - Баскетбол
Баскетболистите на Спартак (Плевен) очаквано бяха разгромени при гостуването им на Балкан в среща от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Плевенчани бяха сразени в новата зала "Арена Ботевград" с 31 точки разлика - 65:96 (30:59). Така след този кръг момчетата на Цветан Антов имат в своя актив 5 победи и цели 16 поражения, като с 26 точки твърдо заемат седмото място във временното класиране. Успехът пък изкачи домакините от Балкан на втората позиция, като при две победи в оставащите им три мача те на 100% ще го запазят преди плейофите. Това автоматично означава, че ботевградчани ще бъдат и противник на Спартак в четвъртфиналите на шампионата. За плевенския тим най-добър в мача беше сръбския център Саша Топчов, който завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 11 борби. Веселин Георгиев се отчете с 13 точки, Васил Александров с 12 и 5 асистенции, а Симеон Ценов добави още 10 точки. MVP в срещата беше гардът на Балкан Станимир Маринов, който записа срещу името си в статистиката 28 точки, 9 борби, 3 aсистенции и 2 откраднати топки.

Ботевградчани започнаха много силно, като се възползваха по най-добрия начин от грешките на съперника и след перфектна игра на Божович, Павел Маринов и Далмън поведоха с 25:11 в края на първата част. През втория период спартаковци се опитаха да намалят изоставането си, но борбеността на Топчов не бе достатъчна за прелом. Домакините не спираха да бележат от далечна дистанция за общо 7 тройки за 20 минути игра и 59:30 на почивката.

След паузата ситуацията на терена не се промени особено и Балкан задържаше добрата си преднина от 27 точки. В началото на последните 10 минути плевенчани направиха серия от 5:0, за да намалят до 20 точки изоставането си, но силната игра на Станимир Маринов донесе за ботевградчани поредния им успех - 96:65. Балкан отново стреляха силно от тройката и успяха в 14 от 30 опита. Спартак пък този път не бяха много точни от далечна дистанция, като приключиха срещата само с 6 вкарани тройки от 27 стрелби.

Следващата седмица на плевенския баскетболен отбор предстоят нови две гостувания, като първо в 25-ия кръг тимът на Цецо Антов ще има визита на софийския Левски, като мача е на 16 април (сряда) от 18.00 часа, а в събота (19 април) също от 18.00 часа спартаковци ще пътуват за Самоков за двубой от предпоследния 26-ти кръг с Рилски спортист.

Спартак игра със следния състав в двубоя с Балкан: Симеон Ценов - 10 точки, Веселин Георгиев - 13, Росен Софрониев - 2, Цветослав Острев - 4, Михаил Танев - 4 (Васил Александров - 12, Саша Топчов - 16, Александър Дяковски - 4, Джеймс Анакреон - 0; Борислав Генков и Илия Станков не играха).

Добавено в: Събота, 12 Април 2014 20:15