101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак (Плевен) спечели битката за седмото място

PostHeaderIcon Спартак (Плевен) спечели битката за седмото място

Новини - Баскетбол
Спартак (Плевен) изигра най-добрия си мач от началото на годината, като днес спечели битката за седмото място в Националната баскетболна лига за мъже. Момчетата на Цветан Антов надделяха в пряк двубой над Берое (Стара Загора) с 95:83 (48:40) в среща от 23-ия кръг на първенството. Така плевенчани почти сигурно ще завършат редовния сезон на седмата позиция в подреждането, тъй като освен че водят с точка пред заралии, те имат и мач по-малко. Най-добър играч в двубоя стана гардът на Спартак Цветослав Острев, който записа дабъл-дабъл от 13 точки и 11 асистенции, към които добави 7 борби и 1 открадната топка. Росен Софрониев, макар че влезе като резерва, реализира 20 точки, от които 5 тройки от 7 опита. Американецът Джеймс Анакреон прибави 18 точки и 6 борби, а Веселин Георгиев се отчете със 17 точки и 6 асистенции. За гостите най-резултатен беше Омар Стронг, който наниза 24 точки.

Срещата започна не по най-добрия начин за домакините, като Берое поведе със 7 точки. Независимо от слабото начало плевенчани бързо се върнаха в мача и на свой ред излязоха напред, но до края на първата четвърт старозагорци успяха да изравнят - 23:23. През втората част плевенските баскетболисти заиграха доста по-убедително и след 11:3 дръпнаха напред в резултата. До края на полувремето те поддържаха аванс и се оттеглиха на почивка с 8 точки напред - 48:40.

През второто полувреме спартаковци играха доста мотивирано и не позволиха на гостите, въпреки тяхното желание, да вземат превес. В средата на третата част Росен Софрониев и Веселин Георгиев се развихриха и след 10:0 изведоха своя тим напред с 11 точки разлика - 73:62. В оставащото време до края, старозагорци опитаха да намалят изоставането си, но Цецо Острев дирижираше умело нападението на плевенчани, а точната ръка на Софрониев остави победата в Плевен след 95:83.

В следващите три кръга предстоят три поредни гостувания за тима на Цецо Антов. Последователно Спартак ще пътува до Ботевград, София и Самоков, а в последния кръг плевенчани ще приключат редовния сезон с домакинство на Черно море Порт (Варна). Така следващата събота, 12 април от 18.00 часа спартаковци ще имат визита в новата зала "Арена Ботевград" на местния Балкан.

Съставът на Спартак в срещата с Берое: Веселин Георгиев - 17 точки, Цветослав Острев 13, Джеймс Анакреон 18, Саша Топчов 10, Васил Александров 12 (Росен Софрониев 20, Симеон Ценов 0, Михаил Танев 5, Александър Дяковски 0, Борислав Генков и Илия Станков не играха в мача).

Добавено в: Събота, 05 Април 2014 21:18