10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболистите ни загубиха и в Ямбол

PostHeaderIcon Баскетболистите ни загубиха и в Ямбол

Баскетболистите от Спартак Плевен допуснаха поредна загуба, този път при гостуването си в Ямбол на местния отбор. В мач от 7-ия кръг от шампионата на НБЛ спартаковци паднаха с 9 точки разлика - 73:82. Чернокожият играч на домакините Джон Офоегбу се отличи с „дабъл-дабъл” - 19 точки и 10 борби, Мартин Дурчев добави 19 точки, а Станислав Говедаров и Стоян Петков приключиха съответно с по 13 и 8 точки, като и двамата записаха на сметките си и по 6 борби. Най-добър в редиците на Спартак беше Симеон Ценов, който завърши срещата с 27 точки, а Цветослав Острев и Веселин Георгиев добавиха съответно по 14 и 11.
През първото полувреме възпитаниците на Иван Чолаков контролираха напълно събитията на терена и съвсем логично успяха да достигнат до преднина от 22 точки на почивката - 53:31. Голямата разлика доведе до отпускане в редиците на домакините, като през третата четвърт баскетболистите на Спартак се вдигнаха на щурм и успяха да намалят изоставането си - 55:68. В решителните десет минути плевенчани отново бяха по-активни и след силна серия успяха да се доближат само на три точки от съперника си - 67:70, но в последните пет минути на срещата точни стрелби на Дурчев, Вучков и Гоцевски гарантираха крайния успех на Ямбол.
След този кръг Спартак имат в актива си 1 победа и цели 6 загуби и с 8 точки все още се намират на 6 място в класирането пред отборите на Балкан и Черноморец, като бургазлии имат мач по-малко.
В следващия 8-ми кръг Спартак отново гостуват, този път на фаворитите от Лукойл Академик. Срещата ще се състои на 2 декември (петък) от 18.00 часа в Спортния комплекс в Правец.

Добавено в: Събота, 26 Ноември 2011 21:01