18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболистите на Спартак (Плевен) с очаквана загуба от Лукойл Академик

PostHeaderIcon Баскетболистите на Спартак (Плевен) с очаквана загуба от Лукойл Академик

Баскетболистите на Спартак (Плевен) загубиха очаквано от Лукойл Академик в среща от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Плевенчани паднаха със 71:88 (36:48), като това беше 14-то поражение за тима от началото на сезона. След като днес в друг двубой от кръга Берое изненадващо спечели в Стара Загора срещу Черно море със 70:67, момчетата на Цветан Антов са на път да загубят от заралии седмото си място в подреждането. Гостите от Правец надиграваха плевенския отбор почти през целия двубой, като напълно заслужено се поздравиха с крайната победа. За домакините от Спартак най-добър в мача беше Веселин Георгиев, който отбеляза 15 точки. Сръбският център Саша Топчов се отчете с 13 точки и 7 борби, а 11 добави Васил Александров. Плеймейкърът Цветослав Острев завърши с 9 точки и 5 асистенции, а американецът Джеймс Анакреон приключи двубоя с 8 и 4 борби.

Крилото на Лукойл Академик Марко Килингсуърт записа на сметката си 18 точки и остана много близо от дабъл-дабъл с 9 борби за 25 минути в игра за гостите, като по този начин се превърна в най-добрия играч в мача. 15 за победителите добави Антъни Уидън, а с 13 и 7 борби се записа Аландо Тъкър.

"Студентите" стартираха много добре и натрупаха комфортна преднина още в първата четвърт, независимо от добрата игра на Саша Топчов и Веселин Георгиев за плевенския тим. Веднага след началото на втората част разликата стана двуцифрена, а преди почивката на таблото светна 48:36 в полза на Лукойл Академик.

След таймаута Спартак се опита да се върне в мача, но разликата така и не падна под 10 точки за 11-кратният първенец на страната. До края Лукойл Академик поддържаше комфортен аванс от двадесетина точки и закономерно взе срещата със 17 точки в повече от своя съперник - 88:71.

Гостите бяха по-добри в борбата под кошовете, като грабнаха 33 борби срещу 29 за плевенчани. Лукойл надделя и в стрелбата от близко разстояние 36/65 или 55% успеваемост срещу 29/62 или 47% за домакините.

"Мисля, че стана добър мач, но е нормално Лукойл Академик да играят така, все пак имат и нови баскетболисти. Играхме доста прилично, като изключим факта, че сме изпуснали 8 фаула от 13 опита в нашата зала, а не от 30 примерно. Не успяхме да реализираме и няколко отворени стрелби от далечно разстояние, които ако бяха влезнали, разликата можеше да е още по-прилична", заяви за баскетболния портал bball.bg президентът и треньор на Спартак (Плевен) Цветан Антов след загубата на своя тим. "Почивката не помогна чак толкова много, все пак Саша Топчов не е напълно възстановен, след като е получил удар в подбедрицата. Веселин Георгиев не тренираше седмица, защото има счупване на първата фаланга на пръста", каза още наставникът на плевенчани.

Следващият мач на Спартак ще бъде доста важен, като плевенските баскетболисти ще бъдат отново домакини, като в зала "Балканстрой" ще приемат последния Черноморец. Двубоят ще се състои на 29 март (събота) от 18.00 часа.

Спартак: Веселин Георгиев - 15 точки, Цветослав Острев 9, Саша Топчов 13, Джеймс Анакреон 8, Росен Софрониев 0 (Васил Александров 11, Александър Дяковски 6, Симеон Ценов 2, Михаил Танев 7, Борислав Генков и Илия Станков не играха).

Добавено в: Събота, 22 Март 2014 22:42