101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак с пореден разгром, този път от Ямбол

PostHeaderIcon Спартак с пореден разгром, този път от Ямбол

Новини - Баскетбол
Слабото представяне на баскетболистите на Спартак (Плевен) продължава. След като два пъти подред плевенчани бяха победени категорично от Черно море Порт (Варна), днес момчетата на Цветан Антов отново претърпяха голямо поражение, този път при гостуването им в Ямбол на местния отбор в двубой от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Спартаковци паднаха с 27 точки разлика - 64:91, като това беше 13-ата им загуба в шампионата. Така с актив от 21 точки, постигнати след само 4 победи, плевенските баскетболисти заемат твърдо седмото място в класирането, като изостават на четири зад шестия Рилски спортист. За Спартак в мача най-добре се представи центърът Саша Топчов, който записа 14 точки и 9 борби. Американецът Джеймс Анакреон добави 13 точки и 4 борби, а с по 10 точки се отчетоха Цветослав Острев и Росен Софрониев, като последния се пребори и за 6 топки в срещата.

Мачът започна равностойно, но след серия от 10 безответни точки на Ямбол резултата набъбна на 22:14 в края на първата четвърт. Вторите 10 минути бяха копие на първите, като в края на полувремето домакините записаха ново 11:0, като се оттеглиха на почивка с преднина от 22 точки - 49:27. След антракта Спартак се опита да направи някакъв обрат, но успя само да свали аванса на ямболии под 20 точки. След 18:10 в последната част домакините напълно заслужено и безпроблемно се поздравиха с категоричния успех с 91:64.

Играч на мача стана бившия баскетболист на плевенския Спартак Димитър Маринчешки. Крилото, който през миналия сезон беше основен играч на плевенския тим, изнесе един от най-силните си двубои през сезона, като направи дабъл-дабъл - 15 точки и 10 борби, към които добави и 1 открадната топка.

В следващия 20-ти кръг, който ще се състои на 15 март, Спартак ще почива, а съперник на плевенския отбор в 21-ия кръг ще бъде Лукойл Академик, като срещата срещу шампионите ще бъде на 22 март (събота) от 18.00 часа в зала "Балканстрой".

Спартак: Цветослав Острев - 10 точки, Васил Александров 6, Росен Софрониев 10, Саша Топчов 14, Джеймс Анакреон 13 (Симеон Ценов 4, Михаил Танев 4, Александър Дяковски 3), Борислав Генков, Илия Станков и Веселин Георгиев не взеха участие в мача.

Добавено в: Неделя, 09 Март 2014 22:39