18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак отпадна от турнира за Купата на България по баскетбол след разгром от Черно море

PostHeaderIcon Спартак отпадна от турнира за Купата на България по баскетбол след разгром от Черно море

Баскетболният тим на Спартак (Плевен) отпадна от турнира за Купата на България след очаквана загуба в четвъртфиналите от Черно море Порт (Варна). Днес плевенските баскетболисти бяха разгромени от "моряците" с 19 точки разлика - 58:77, като двубоя се игра в столичната зала "Универсиада". Варненци доминираха през целия мач, като на моменти водеха с повече от 25 точки. След равностойни първи минути Черно море успя да натрупа аванс след 12 безответни точки, като по този начин взе добра преднина след първата четвърт - 24:12. През вторите 10 минути варненския тим продължи да диктува събитията на терена, но и плевенчани показаха своите зъби. Спартак успя да свали пасива си само на 5 точки след серия от 9:1, но последните два коша преди почивката бяха за "моряците" и така първото полувреме приключи с аванс от 9 точки за тях - 38:29.

Интригата в срещата беше убита през третата част, когато Черно море съкруши плевенчани с мощни атаки и агресивна игра, която направи разликата 26 точки при 63:37. До края на двубоя Черно море просто доиграваха, като позволиха на Спартак да съкратят малко от разликата и да вземат последната четвърт с 21:14. Така плевенския баскетболен тим прекратява участието си в турнира, а Черно море вече чака победителя от двойката Балкан - Ямбол, които ще мерят сили от 18.00 часа днес отново в столичната зала "Универсиада".

За плевенчани над всички бе Симеон Ценов с 12 точки. С по 11 завършиха Саша Топчов и Васил Александров, а със 7 се отчете Михаил Танев. Играч на мача стана гардът на варненци Станислав Цонков, който бе най-резултатен при успеха с 14 точки, 6 борби и асистенция.

Следващият двубой на момчетата на Цветан Антов ще бъде от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига, като плевенчани ще трябва да гостуват на тима на Ямбол. Срещата ще се играе по програма на 9 март (неделя) от 18.00 часа в зала "Диана".

Добавено в: Четвъртък, 27 Февруари 2014 16:24