18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак приключи втория етап от баскетболния шампионат със загуба във Варна

PostHeaderIcon Спартак приключи втория етап от баскетболния шампионат със загуба във Варна

Баскетболният тим на Спартак (Плевен) завърши втората част от шампионата на Националната баскетболна лига за мъже със загуба. Днес отборът на Цветан Антов игра като равен с равен при гостуването си във Варна на Черно море Порт, но отново само през първото полувреме, след което дори водеше с 40:37. След почивката плевенчани рухнаха за пореден път, най-вече физически, и закономерно бяха надиграни с 82:70. След този двубой, който се игра в зала "Конгресна" на ДКС във Варна, плевенският отбор заема твърдо седмото място в класирането с актив от 20 точки след 4 победи и 12 загуби. За Спартак най-много точки реализираха Саша Топчов и Михаил Танев - по 12. С по 11 останаха Александър Дяковски и Росен Софрониев, а 7 добави Симеон Ценов. За домакините в топ-играч се превърна Симеон Илиев, който наниза 18 точки, овладя 7 борби и подаде 2 асистенции.

Първите 20 минути бяха доста равностойни, като и двата отбора си разменяха водачеството, като разликата само веднъж надхвърли 3 точки. В края на полувремето тройка на завърналия се след контузия в глезена Цветослав Острев оформи резултата на почивката на 40:37 в полза на Спартак. Макар че, началото на третата част беше повече от обещаващо за плевенчани, като дори те успяха да направят разликата двуцифрена при 50:40, Черно море не се предаде и с методични действия обърнаха развоя на мача.

В следващите минути домакините нанизаха цели 18 точки срещу само 7 за Спартак и варненци отново поведоха - 58:57. През последните 10 минути Черно море имаше пълен контрол над играта и след като бързо натрупа комфортна преднина си осигури спокойни последни минути и победа с 82:70.

Освен умората, която налегна плевенските баскетболисти и подобрената защита на "моряците" също беше в основата на обрата в срещата. Домакините имаха пълно надмощие под двата коша, където овладяха с 16 борби повече и вкараха близо два пъти повече точки - 50:26. Участие в мача не взе капитанът на Спартак Илия Станков.

След този двубой на плевенския баскетболен тим предстои участие в турнира за Купата на България, която ще се проведе между 27 февруари и 2 март. Спартак ще научи своя противник в четвъртфиналите в понеделник (17 февруари), когато ще бъде теглен жребия за надпреварата.

Спартак: Веселин Георгиев - 5 точки, Александър Дяковски 11, Саша Топчов 12, Васил Александров 6, Джеймс Анакреон 2 (Росен Софрониев 11, Михаил Танев 12, Симеон Ценов 7, Цветослав Острев 4, Борислав Генков и Илия Станков не влязоха в игра).

Добавено в: Събота, 15 Февруари 2014 19:51