18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Късата резервна скамейка отново донесе поредната загуба за Спартак (Плевен)

PostHeaderIcon Късата резервна скамейка отново донесе поредната загуба за Спартак (Плевен)

За пореден път късата резервна скамейка беше в основата на поредната загуба за баскетболистите на Спартак (Плевен). В среща от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже съставът на Цветан Антов се държеше до средата на третата четвърт срещу Рилски спортист, но умората в основните плевенски играчи, както и липсата на стойностни резерви в тима допринесе за единадесетото поражение на отбора. Макар че, първото полувреме приключи при равен резултат - 44:44, през вторите 20 минути плевенчани не издържаха на натиска на самоковци, в чиито редици се подвизават цели четирима чернокожи баскетболисти, като в крайна сметка отстъпиха с 19 точки разлика - 77:96. По този начин Спартак се отдалечи от шестата позиция в подреждането, като плевенския тим е твърдо седми с актив от 19 точки, постигнати от 4 победи и 11 загуби.

За Спартак много силен мач изигра резервния гард Александър Дяковски, който отбеляза 22 точки, като към тях добави 9 асистенции и 3 борби. Джеймс Анакреон записа 13, а с 12 и 10 се отчетоха в статистиките съответно Веселин Георгиев и Саша Топчов. Отсъствието на Цветослав Острев в състава на Спартак, заради контузия, не се отрази особено на тима, тъй като той беше много добре заместен от Сашо Дяковски. За гостите от Самоков най-добър беше Върнън Тейлър, като американецът бе неудържим и отбеляза 28 точки.

Първото полувреме беше много интересно, като след 2:9 в началото спартаковци изравниха играта и през вторите 10 минути не само се доближиха до Рилски спортист, но след две тройки на Веселин Георгиев и една на Михаил Танев дори успяха да поведат с 42:39. С успешна стрелба от зоната за 3 точки в последните секунди на полувремето на Златин Георгиев самоковци успяха да изравнят точно преди финалната сирена - 44:44.

След почивката успешната стрелба на плевенчани от далечно разстояние секна, умората започна да тегне над баскетболистите на Спартак, а Цветан Антов нямаше много опции на резервната скамейка. Така гостите започнаха да трупат точка след точка и след 30 минути преднината им стана 8 точки. До края на мача спартаковци нямаха сили за обрат и Рилски логично стигна до успеха с категоричното за чужд терен 96:77.

Макар че, Спартак отбеляза 12 тройки при 44% успеваемост, Рилски спортист беше по-добър във всички останали показатели. Самоковци имаха по-добър процент общо от игра - 54% срещу 42%, овладяха повече борби - 30:25 и отнеха повече топки - 12:5. Плевенчани направиха и повече грешки от съперника - 22 срещу 16 за Рилски.

В последния кръг на второто завъртане Спартак (Плевен) ще гостуват във Варна на Черно море Порт. Срещата от 18-ия кръг на НБЛ за мъже ще се проведе на 15 февруари (събота) от 17.00 часа в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта в морската ни столица.

Спартак игра в състав: Веселин Георгиев - 12 точки, Александър Дяковски 22, Васил Александров 8, Джеймс Анакреон 13, Саша Топчов 10 (Илия Станков 4, Михаил Танев 8, Симеон Ценов 0, Росен Софрониев 0, Борислав Генков и Цветослав Острев не влязоха в игра).

Добавено в: Неделя, 09 Февруари 2014 22:15