10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак се даде на Левски в последната четвърт

PostHeaderIcon Спартак се даде на Левски в последната четвърт

Спартак Плевен загуби при гостуването си на Левски в София със 78:97 (37:48). Плевенчани играха като равен с равен със "сините" почти през целия мач, но със силна последна четвърт възпитаниците на Тити Папазов успяха да натрупат разлика и да спечелят убедително с 19 точки преднина. Това беше 10-то поражение за тима на Цецо Антов, което им отрежда седмото място във временното класиране на Националната баскетболна лига за мъже. Спартак имат в актива си и четири победи, което им осигурява 18 точки след 16-ия кръг. Най-резултатен за плевенския отбор беше капитанът Илия Станков, който независимо че започна като резерва се отчете със 17 точки и 5 борби. Сърбинът Саша Топчов добави 15 точки, Цветослав Острев остана с 12 и 6 асистенции, а Веселин Георгиев приключи двубоя с 11 пункта. За домакините най-добри бяха Джумейн Джоунс и Христо Захариев. Американецът завърши с дабъл-дабъл - 17 точки и 18 борби, докато юношата на Левски записа за статистиката 18 точки и 5 борби.

Първата част се развиваше равностойно, като тя завърши с 5 точки разлика за домакините, като те вкараха 4 в самия край на частта. "Сините" поддържаха добър аванс и във втората четвърт, като малко преди края й разликата стигна 14 точки, но пък Симеон Ценов вкара тройка за гостите, което означаваше 48:37 за Левски на почивката. Домакините държаха инициативата в двубоя и през второто полувреме, но Спартак продължаваше да диша във врата на съперника, без да позволи през третата част преднината на "сините" да стане двуцифрена. В средата на третите 10 минути, дори спартаковци се доближиха само на 6 точки зад Левски.

По-голямата класа на столичани се открои драстично чак в последната част, като домакините вкараха 28 точки срещу само 16 за Спартак. Така краят на двубоя дойде с убедителна преднина за Левски - 97:78. "Сините" спечелиха мача основно с голямото си предимство в играта под двата коша, където вкараха 44 точки срещу 22 за съперника.

В следващия 17-ти кръг момчетата на Цветан Антов ще играят пред собствена публика. На 9 февруари (неделя) от 18.00 часа Спартак ще посрещне в зала "Балканстрой" тима на Рилски спортист, който е шести с 19 точки, но има и мач по-малко. Самоковци играят в неделя с Ямбол у дома в последен мач от 16-ия кръг на НБЛ.

Съставът на Спартак в срещата с Левски: Веселин Георгиев - 11 точки, Цветослав Острев 12, Саша Топчов 15, Васил Александров 6, Джеймс Анакреон 8 (Илия Станков 17, Михаил Танев 3, Симеон Ценов 6, Росен Софрониев 0, Александър Дяковски 0, Борислав Генков - не игра).

Добавено в: Събота, 01 Февруари 2014 22:19