10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак разбит от Балкан насред Плевен

PostHeaderIcon Спартак разбит от Балкан насред Плевен

Спартак беше разбит от Балкан (Ботевград) насред Плевен в среща от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Плевенчани допуснаха тежко поражение с 67:92 (33:37). Това беше девета загуба за тима на Цветан Антов в шампионата, като спартаклии имат и 4 победи, което им отрежда седмото място в подреждането с актив от 17 точки. Гостите от Ботевград са трети с 10 успеха и 3 поражения и 23 спечелени точки. Като цяло целият отбор на Спартак не игра на ниво, като изоставаше в резултата през целия двубой. Центърът на домакините Саша Топчов завърши с 14 точки и 4 борби, а капитанът Илия Станков добави 12 точки. С по 11 точки останаха Веселин Георгиев и Васил Александров. За разлика от предишните срещи плеймейкърът на плевенския тим Цветослав Острев нямаше ден, като отбеляза само 6 точки, но към тях все пак прибави 7 борби и 6 асистенции.  За Балкан много силен мач изигра гардът Станимир Маринов, който завърши с 23 точки, 4 борби и 2 асистенции.

През първото полувреме двата отбора показаха равностойна игра, като нито един от двата тима не можа да се откъсне в резултата. Повратната точка в срещата беше след почивката когато ботевградчани поведоха с 12 точки по средата на третата част, а в началото на последната разликата стана още по-голяма. Домакините от своя страна не успяха да противодействат на стабилната защита на Балкан в комбинация с точната ръка на Станимир Маринов от далечно разстояние. Така се стигна до една от най-големите домакински загуби на плевенския Спартак от началото на сезона - 67:92 или 25 точки разлика.

Ботевградчани бяха по-добри под двата коша, след овладяха 33 срещу 27 борби за съперника. Гостите имаха 61% успеваемост при стрелбата от 2 точки при 25 успешни от 41 опита, докато Спартак бяха с 20 от 38 за 53%. Плевенчани вкараха само 32 точки в наказателното поле на противника, докато Балкан отбеляза с 10 повече - 42.

В следващия 16-ти кръг Спартак (Плевен) ще има доста трудно гостуване, като на 1 февруари (събота) от 18.00 часа момчетата на Цветан Антов ще имат визита на Левски в София. Възпитаниците на Тити Папазов са четвърти във временното класиране с актив от 22 точки, а двубоят ще се състои в зала "Универсиада" в столицата.

Спартак игра със следния състав срещу Балкан: Цветослав Острев - 6 точки, Веселин Георгиев 11, Саша Топчов 14, Васил Александров 11, Джеймс Анакреон 6 (Илия Станков 12, Михаил Танев 4, Симеон Ценов 3, Александър Дяковски 0, Росен Софрониев 0, Борислав Генков - не влезе в игра).

Добавено в: Неделя, 26 Януари 2014 22:14