10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак със силна игра срещу Лукойл Академик в контрола, пада с 5 точки

PostHeaderIcon Спартак със силна игра срещу Лукойл Академик в контрола, пада с 5 точки

Плевенският баскетболен тим на Спартак беше на косъм от престижна победа срещу Лукойл Академик. Днес момчетата на Цветан Антов бяха много близо до победата над шампионите в контролен мач игран в зала "Балканстрой" в Плевен, но в крайна сметка загубиха с 5 точки разлика - 84:89 (20:18, 27:20, 16:26, 21:25). За Спартак силен мач изиграха Михаил Танев, който показа много желание за игра, както и тежкото крило Джеймс Анакреон и центърът Саша Топчов. За отбора от Правец добре се включи доскоро възстановяващия се от контузия американец Аландо Тъкър. Националът Веселин Веселинов и центърът Николай Колев също се отличиха с добри изяви за Лукойл Академик.

Двата тима се хвърлиха в здрава битка още от самото начало. Плевенчани държаха инициативата през първото полувреме, а на почивката водеха с 9 точки - 47:38. След паузата гостите увеличиха оборотите и след няколко успешни акции на Веселинов и Колев, Лукойл Академик сътвори пълен обрат, за да спечели с 89:84.

Припомняме, че след 14-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже тимът на Спартак е с актив от 4 победи и 8 загуби и заема 7-мо място в класирането. На 26 януари (неделя) от 18.00 ч. в Плевен тимът на Цецо Антов се изправя срещу Балкан в двубой от 15-ия кръг.

Източник: bball.bg

Добавено в: Сряда, 22 Януари 2014 23:40