10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак започна годината с очаквана загуба от Лукойл Академик

PostHeaderIcon Спартак започна годината с очаквана загуба от Лукойл Академик

Спартак Плевен започна 2014 година със загуба. Баскетболистите на Цветан Антов записаха шесто поредно поражение, след като в двубой от 12-ия кръг на Националната баскетболна лига отстъпиха очаквано при гостуването си в Правец на шампионите от Лукойл Академик със 72:111. След тази загуба плевенчани все още удържат седмото място във временното класиране с актив от 12 точки постигнати след 2 победи и 8 загуби. За Спартак в този мач не игра френският център Алвин Етилопи, което се отрази доста негативно на отбора. Гардът на плевенския тим Цветослав Острев за пореден път през настоящия сезон бе над всички след 17 точки и 5 борби. По 13 точки добавиха Васил Александров и Веселин Георгиев, а Михаил Танев се отчете с 12 пункта. От домакините най-резултатен беше Веселин Веселинов, който вкара 21 точки, 17 плюс 12 асистенции регистрира Божидар Аврамов, а с 15 точки, 6 борби и 5 асистенции се записа Димитрис Вергинис. За Лукойл Академик участие в срещата не взеха един от основните играчи на тима Аландо Тъкър и капитанът Тенчо Банев.

"Студентите" започнаха мача повече от добре, като постигнаха 10 безответни точки. До края на първата четвърт Спартак успя да намали изоставането си и след като вкара 26 точки бе само на 3 зад шампиона - 26:29. През втория период на терена се появи новото попълнение на Лукойл Академик Кристофър Дън, който записа първи минути за новия си тим. Домакините на няколко пъти се опитаха да вземат по-голяма преднина, но плевенчани не се предаваха. В средата на вторите 10 минути 7 последователни точки на Киерон Ачара и Александър Янев изведоха Лукойл напред - 49:42 след 20 минути игра.

След подновяването на играта обаче шампионите започнаха да трупат точка след точка и след няколко стабилни серии през третата част авансът им стана 29 точки. До края "студентите" не оставиха никакви шансове за обрат на Спартак и дори съумяха да увеличат преднината си, за да стигнат до една от най-убедителните си победи през настоящия сезон със 111:72.

Лукойл Академик спечели борбата под коша с 44 срещу 27 и имаше по-добър процент при стрелбата общо от игра - 62% срещу 40% при 60:34 точки в подкошието. Домакините си подадоха повече асистенции, отнеха повече топки и предизвикаха повече грешки на съперника. Спартак вкара 10 тройки при успеваемост 33%, но това не успя да предотврати тежката загуба.

Следващата събота (11 януари) на Спартак им предстои важна битка с равностойния тим на Черноморец (Бургас). Евентуален успех на плевенския тим ще ги затвърди на седмата позиция в подреждането. Двубоят ще се играе от 18.00 часа в зала "Балканстрой".

Спартак игра в следния състав: Васил Александров - 13 точки, Веселин Георгиев 13, Симеон Ценов 7, Цветослав Острев 17, Джеймс Анакреон 7 (Михаил Танев 12, Александър Дяковски 3, Росен Софрониев 0, Борислав Генков и Илия Станков не взеха участие в мача).

Добавено в: Неделя, 05 Януари 2014 21:50