10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак приключи годината с пет поредни загуби

PostHeaderIcon Спартак приключи годината с пет поредни загуби

Пета поредна загуба претърпяха баскетболистите на Спартак Плевен в първенството на Националната баскетболна лига за мъже. Днес плевенчани загубиха втори пореден домакински двубой, този път от тима на Ямбол с 89:98 (33:49). По този начин момчетата на Цветан Антов приключват годината на седмото място във временното подреждане с актив от 2 победи и 7 загуби и 11 спечелени точки. За пореден път гардът на Спартак Цветослав Острев доказа, че се намира във великолепна форма, като се отчете в мача с 21 точки, 8 борби и 7 асистенции. С 18 точки и 6 борби завърши американецът Джеймс Анакреон. По 13 точки добавиха Веселин Георгиев и Васил Александров, а с 12 точки остана резервният плеймейкър Александър Дяковски. За победителите най-добър беше дебютантът Павлин Иванов. Младежкият национал изтормози до крайност защитата на Спартак и завърши с 30 точки, 6 борби и 2 откраднати топки.

Домакините загубиха двубоя още през първото полувреме, когато не успяха да противодействат на силната игра на ямболии, което се оказа решаващо за крайния изход на срещата. Гостите поведоха още от първите минути, но в края на първата четвърт имаха само 4 точки аванс. Със силна игра във вторите 10 минути обаче Ямбол се откъсна напред, като това им помогна много. По средата й разликата бе все още само 4 точки, но до края на полувремето южняците вкараха 12 безответни точки и дръпнаха. В началото на втория период на терена за Спартак се появи Михаил Танев, който заедно с Васил Александров и Джеймс Анакреон, внесе малко свежест в играта на домакините. Павлин Иванов и Станислав Говедаров обаче не се предадоха и Ямбол стигна до аванс от 16 точки - 33:49 след 20 минути игра.

След почивката Спартак се втурна в атаки. Серия от успешни акции на Симеон Ценов, Анакреон, Острев и Александров дадоха надежди на домакините за обрат след 53:60. Пет поредни тройки на дебютанта Павлин Иванов в третата четвърт обаче върнаха спокойствието на Ямбол. В началото на последните 10 минути на терена за първи от много време в игра за Спартак влезе Александър Дяковски. Опитът му внесе малко спокойствие в редиците на плевенчани и те намалиха пасива си до 81:89. До края обаче гостите не допуснаха изненада и стигнаха до победа с 9 точки разлика - 98:89.

Ямбол спечелиха двубоя главно с по-добра игра в подкошието, след като хванаха 40 срещу 32 борби за Спартак. Гостите демонстрираха и по-добра успеваемост при стрелбата си от игра - 57% срещу 37% за плевенчани. Спартаклии разчитаха много на далечната стрелба и от общо 71 опита, 51 бяха за 3 точки. Те успяха в 16 от тях за 31%, но ямболии показаха доста по-точен мерник и вкараха 13 тройки от 25 опита за 52%.

В следващия 11-ти кръг, който ще се състои в края на идната седмица плевенските баскетболисти ще почиват, а в 12-ия кръг отборът на Цветан Антов ще гостува на шампионите от Лукойл Академик. Срещата е насрочена за 5 януари (неделя) от 18.00 часа в спортния комплекс в Правец.

Съставът на Спартак в мача срещу Ямбол: Цветослав Острев - 21 точки, Веселин Георгиев 13, Васил Александров 13, Джеймс Анакреон 18, Симеон Ценов 10 (Илия Станков 0, Александър Дяковски 12, Росен Софрониев 0, Михаил Танев 2, Алвин Етилопи и Борислав Генков - не влязоха в игра).

Добавено в: Неделя, 22 Декември 2013 22:31