10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Нова загуба за баскетболистите на Спартак

PostHeaderIcon Нова загуба за баскетболистите на Спартак

Спартак Плевен допусна четвърта поредна загуба в първенството на Националната баскетболна лига за мъже. Днес момчетата на Цветан Антов бяха равностойни на своите съперници от Черно море Порт през по-голямата част от мача, но след слаби втори десет минути плевенчани загубиха двубоя с десет точки разлика - 73:83 (31:42). След това поражение спартаковци продължават да заемат седмото място в класирането с актив от 10 точки, а гостите от Варна са трети с 14 пункта. Най-добър на терена от Спартак беше центърът Алвин Етилопи, който приключи мача с дабъл-дабъл - 18 точки и 10 борби. Гардът Цветослав Острев изигра поредния си добър двубой, като завърши с 16 точки, 4 борби, 3 асистенции и 4 откраднати топки. Американецът Джеймс Анакреон остана с 13 точки и 6 борби. В играч на мача се превърна 210-сантиметровия център на гостите Милян Пупович, който бе с основна заслуга за победата на своя тим. Сърбинът остави срещу името си в статистиката 27 точки, 8 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка.

Мачът започна много равностойно и след няколко смени на водачеството през първата четвърт Спартак имаха точка аванс. Малката разлика се запази до средата на втората част, когато с по-добра игра в нападение варненци успяха да поведат с 6-7 точки. В края на полувремето Черно море отбеляза 5 безответни точки и отборите се оттеглиха за почивка при 11 точки в повече за гостите - 42:31.

През третата част двата тима се хвърлиха в ожесточена битка, като в тези минути няколко спорни отсъждания на съдийската тройка нажежи страстите в зала "Балканстрой". Домакините на няколко пъти намаляваха разликата до 6-7 точки, но прибързани грешки им попречиха да се приближат още повече до Черно море. И в последната четвърт плевенчани продължиха да опитват всякакви начини за промяна на статуквото на терена. Две последователни тройки на Веселин Георгиев в последните две минути дадоха известна надежда на домакините, но Пупович и Великов с точни изпълнения донесоха победата на Черно море с 83:73.

Черно море Порт имаше по-добър процент при стрелбата общо от игра - 52% срещу 44%. Тимът получи 32 възможности да вкара от наказателната линия и реализира 22 от тях (69%), а плевенчани бяха 12/18 от наказателната линия (67%).

В следващия 10-ти кръг Спартак Плевен отново ще домакинстват, като този път възпитаниците на Цветан Антов ще посрещнат в зала "Балканстрой" тима на Ямбол, като срещата ще се състои на 22 декември (неделя) от 18.00 часа.

Добавено в: Събота, 14 Декември 2013 23:32